Czytelnicy komentują sposób w jaki "dobra zmiana" w sądach potraktowała powstankę "Paulinkę".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mieliście szansę oddać prawdziwy hołd bohaterce powstania warszawskiego. A tego nie zrobiliście. Jesteście nikczemni! - zwrócił się do Ziobry i jego popleczników mec. Michał Wawrykiewicz z Inicjatywy Wolne Sądy, przypominając, jak "dobra zmiana" w sądach potraktowała powstankę Annę Jakubowską, ps. "Paulinka"

Pod tym chwytającym za serce tekstem pojawiło się grubo ponad 100 komentarzy czytelników, w ogromnej części potępiających "dobrą zmianę".

promotorka5: Piękny tekst o pięknym Człowieku i prawdziwa do bólu polska, jakże piekielna, PiS-owska rzeczywistość. Z jednym tylko się zgodzić nie mogę, że oni są "nikczemni", bo to dla nich wręcz komplement. Innego słowa w tej sytuacji, niestety znaleźć nie potrafię, choć bardzo bym chciała... No nie potrafię.

me109gustav: Pisowcy stanęli tam, gdzie stali ubecy.

116Ave: Nie przyznali kombatantce odszkodowania a ci sami ludzie dorabiają się w spółkach skarbu państwa. Ohyda. Brawo, Panie Mecenasie, za wspaniały tekst.

pandrzej: To jest koleiny kamyk, rzucony na szaniec! Nienawidzę nienawidzić, oni mnie do tego zmuszają! Już przegrali!

nabuchdonozor: Odmawiając zadośćuczynienia ludziom, którym takowe się należy jak psu buda, wszelkiej maści PiS-owcy do ziobrystów włącznie szczodrze i bez hamulców przyznają sobie wszelkie dobra materialne. Za nic. I z reguły niezgodnie z prawem. Określenie ich "nikczemnymi" jest bardzo delikatne. Bardzo.

fruzia123: Czas najwyższy, aby podłą zmianę wysłać na śmietnik historii.

elDar: Tak oto po latach "prawdziwi Polacy" rozsiadłszy się w końcu u żłobu rozprawiają się z kwiatem narodu polskiego.

demetria11: Pisowskie państwo z chrustu i mchu stać na zapłatę 1 000 000 euro dziennie za brak praworządności (czytaj: ego p. Zbyszka et consortes), ale nie może zadośćuczynić krzywd polskim bohaterom.

Podobno jesteście superkatolikami, mam więc nadzieję, że boska sprawiedliwość was nie ominie.

Shinead: Polecam biografie „Paulinki" napisaną przez Patrycję Bukalską: „Szkło pod powieką"

Jagger48: ,,Wszystko co w Polsce złego, to wina Kaczyńskiego!" Że powołał na najważniejsze stanowiska w Polsce takich nikczemnych ludzi jak Ziobro i jemu podobni, kłamców, takich jak Pinokio i całą plejadę sędziów, którzy nie powinni być nigdy sędziami i ministrami. Kierowników łąk i pastwisk w Baranowie, którzy biorą za to po 40 tys., a ich zastępcy niewiele mniej.

Ale ten czas powoli się kończy i przyjdzie czas rozliczeń z afer i nieudacznictwa i służalczości za wszelką cenę.

tymo: Realizm socjalistyczny nie pokazywał rzeczy takich, jakie są - tylko takie, jakie powinny być. Stalinizm otaczał kultem robotnika - ale robotnika teoretycznego, wyobrażonego; robotnikowi rzeczywiście istniejącemu miał do zaoferowania jedynie pracę nad siły w nieludzkich warunkach, strach i nędzę. Bolszewicy z PiS i przystawek czczą bohaterów - ale papierowych, nie z krwi i kości.

uwe: Do kogo ten apel? Oczywiście że 1 sierpnia przyjdą, staną w pierwszym szeregu, a ich zwolennicy prawdziwych powstańców wybuczą.

Zapytaliśmy także Czytelników co chcieliby powiedzieć Zbigniewowi Ziobro?

Wszystko wraca

W życiu do ludzi wraca i dobro i zło. Do Zbigniewa Ziobro zło wróci za nikczemności wyrządzane od lat studenckich do chwili obecnej. To mu się po prostu należy!

Warszawianka – seniorka

PS. Szacunek i podziękowanie dla P.T. Autora felietonu : "Jesteście nikczemni" w GW z 15 lipca 2022

To największy szkodnik

Pan Ziobro jest największym szkodnikiem w rządzie. Moim zdaniem powinien odpowiedzieć za ubóstwo wielkiej części Polaków.

Dorota Sosnowski, Szwajcaria

Mniej niż zero

Co można powiedzieć czy napisać na temat Ziobry. Dawno ocenił go Leszek Miller mówiąc: Panie Ziobro,Pan jest zerem.

Ja dodam, że jeszcze mniej niż zero. Jak można takiego człowieka powołać na stanowisko ministra sprawiedliwości i prokuratura generalnego. To jest możliwe tylko wśród ludzi nikczemnych. Przyjdzie czas, że za to wszystko odpowiedzą.

Robert

Piszcie: listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  ***** *** komentarz zbyteczny!!!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  TVN 24 stosujący od 20-tu lat zasadę ?Cała prawda całą dobę? wyjaśni w swoich programach udział Leszka Millera(praktycznie nie wychodzącego ze studia TVN24, w licznych aferach?
  A więc: walizek pieniędzy z Moskwy, Polisy , osiedla domów wybudowanych dla wybranych przez śp. Gudzowatego, przekazu z Bermudów wartości 1mln dolarów amerykańskich, które wpłynęło na konto(teraz śp) juniora Leszka(opisywał red. Robert Zieliński akt. TVN24.pl, po przejściu do TVN24 jakoś jego zapał osłabł był), kartonów z milionami dolarów za więzienia w St. Kiejkutach, i wielu, wielu innych i dopiero wtedy ocenia działania innych w programach TVN24? ? tak po prostu, w ramach dwudziestolecia istnienia zasady już cytowanej na początku oraz oczywiście dla dobra widzów!
  już oceniałe(a)ś
  0
  0