W pewnym momencie bez ostrzeżenia internet w roamingu przełączył się na albański i w parę minut poszło 280 zł.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z Korfu, a konkretnie z Sidari, patrzymy na Albanię. Widać piękne góry w świetle zachodzącego słońca. Od popołudnia unosi się tam dym, a teraz przy zmierzchu widać ogień. Wczoraj byliśmy w Kassiopi na plaży. Stamtąd jest ok. 10 km do Albanii, po drugiej stronie przesmyku między Korfu a stałym lądem. Gdy czytaliśmy wiadomości, m.in. "Wyborczą", w pewnym momencie bez ostrzeżenia internet w roamingu przełączył się na albański i w dosłownie parę minut, zanim się zorientowaliśmy, poszło 280 zł, bo operator nie przyjmuje wyjaśnień (3,70 PLN za 100 kB). Cóż, nie tylko w Albanii, ale i na Korfu biednemu wieje wiatr w oczy. Może te pieniądze wspomogą poszkodowanych w pożarze.

---

Piszcie:listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Istnieje obowiazek powiadomienia przez operatora przy przekroczeniu jakiejs tam sumy (w ramach EU), bez odpowiedzi na ta wiadomosc SMS ni emaja prawa naliczac dalszych danych. Wiekszosc operatorow nie spelnia tego obowiazku jakkolwiek naliczaja roaming. Prosze sie skontaktowac z prawnikiem, mi anulowali fakture na ponad 700 Euro nabita podczas krotkiego miedzyladowania w Addis Abbeba.
  @lechu1978
  Dokladnie, wydaje mi sie, ze to jest prog 50 EUR. Potem net jest blokowany (przynajmniej u mojego belgijskiego operatora) i trzeba go swiadomie odblokowac, kontaktujac sie z nimi.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  3,70 zł za 100 kB = 37 zł za 1MB = 37 000 zł za 1 GB. Z czego jest ten internet, ze złota? Przecież to jest jawne wyłudzanie nienależnego świadczenia. Dla porównania w mojej sieci mogę kupić 1 GB lte w kraju za 1 zł.
  już oceniałe(a)ś
  20
  2
  Jak dla mnie to jest coś w rodzaju nowoczesnego piractwa. Zdarzyło mi się na lotnisku w Dubaju oraz na Karaibach. Tam wystarczy podpłynąć do jakiejś suwerennej wyspy a wyciągną limit w sekundy. Gdyby nie limit to można by zapłacić tysiące. Szybko się przyzwyczailiśmy do darmowego roamingu w Europie, ale nie wszędzie jest tak fajnie.
  @mu.mix
  Ta UE i jej regulacje...
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Dlaczego nie wyłączacie przed wyjazdem w takie miejsca automatycznego wyboru sieci? Ja wyłączam za każdym razem jak jestem w pobliżu granicy Szwajcarii i nie mam z tym problemu. Polecam.
  @hetman
  Bo się nie spodziewamy naciągaczy.
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @hetman
  A jak raz zapomnisz to już będziesz miał problem.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  W Szwajcarii podobnie: 31 zł za MB. Robią nas w...
  @skorlon
  ano robią. Abonenci w zachodnich krajach Unii korzystają z roamingu w Szwajcarii po cenach unijnych. Ale polskie żydy nie byłyby sobą gdyby skwapliwie nie wykorzystali faktu że Szwajcaria jest poza Unią.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @poziomka
  > Ale polskie żydy

  Walnij się w szypułę, poziomka.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Też się tak "załapałem" :(
  Strzał bez ostrzeżenia
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Przejeżdżając przez Tirano we Włoszech korzystałem z nawigacji. Miesiąc później przyszedł rachunek na ponad 130 zł za roaming w Szwajcarii, której granica przebiega akurat tam o kilometr czy dwa od szosy. Wciągu całej podróży nie zbliżałem się ani razu bardziej do Szwajcarii...
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  Dziękujmy UE za darmowy roaming w UE
  I pilnujmy się przy granicach, bo nie można włączyć "roaming w UE, poza nie"
  już oceniałe(a)ś
  3
  0