Trzeba zapewnić kobietom pełne prawo do wyłącznej decyzji, czy chcą być matkami - pisze czytelnik, odnosząc się do pomysłu rejestru ciąż.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mimo 87 lat nadal jestem wrażliwy na kwestie wolności obywatelskich. Ostatnie rozporządzenie ministra zdrowia nakazujące rejestrować kobiety w ciąży niesłychanie mnie oburzyło. Wiadomo, że chodzi o wyłapanie kobiet, które dokonały aborcji!

To jest tworzenie państwa religijno-policyjnego.

Trzeba zapewnić kobietom pełne prawo do wyłącznej decyzji, czy chcą być matkami, i do możliwości przerwania ciąży w przypadku wadliwego płodu!

Apeluję do "Wyborczej" o podjęcie kampanii w celu usunięcia tego oburzającego rozporządzenia.

Adam Wysocki, Warszawa

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  No to klechistan_pl zmierza w kierunku Salwadoru. Jeszcze wam się to dużą czkawką odbije pisuary. Czasem czkawka bywa śmiertelna
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  PIS - ty złamany ch
  uju!
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  POLICJA W POLSCE TYLKO LAĆ KOBIETY ZGODNIE Z TRADYCJĄ POLSKĄ POTRAFI ,,,BANDYTÓW BOI SIĘ ,,,BA ,,,,WSPIERA ,,,NA USŁUGI ,,TO POLITYCZNE BOJÓWKI ,,LUB WSPARCIE UKŁADÓW LOKALNYCH ,,PATOLOGICZNYCH ,,,,,,,,JAK ONE SOBIE POMAGAJĄ ,,TE GANGI BANDYCKIE
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Bo u nas kot został kompletnie odwrócony ogonem; co poniektórzy nazywają to totalną laicyzacją. Przecież mamy 3000 apostatów i trochę gó...arzy nie chodzących na religię.
  A rzeczywistość jest taka, że ci wszyscy dzisiejsi "heretycy" dorosną, wezmą ślub w kościele i ochrzczą swoje dzieci. Któryś z komentujących dziwił się jak to jest, że jego znajomi wydawało się nie mający nic wspólnego z religią, z dumą prezentują swoje pociechy w strojach komunijnych na jakimś instagramie. Taka prawda życia.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  500 + nie przyczyniło się do zwiększenia dzietności to kij się do tego nada. Na co dodatkowo skazujemy kobiety, teraz do lekarza która z nich pójdzie ?! Ta co podejrzewa niechciana ciążę pójdzie prosto do rzeźnika i o to nam chodzi? Dlaczego pozwalamy się tak traktować.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0