Krystyna Pawłowicz nie ma prawa kompromitować polskiego Trybunału Konstytucyjnego i sędziego tej instytucji - stanowiska, które powierzył jej polski parlament i prezydent.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Putinowska Rosja napadła na Ukrainę i prowadzi wyniszczającą ten kraj wojnę. Państwa NATO wspierają militarnie Ukrainę, a Unia Europejska nakłada na Rosję kolejne sankcje gospodarcze.

W tej trudnej dla Polski i Europy sytuacji Krystyna Pawłowicz, „sędzia" Trybunału Konstytucyjnego, pisze do byłej premier Beaty Szydło, że „ osobiście chciałaby, by ta cała Unia zniknęła z powierzchni ziemi ". Czy ta „patriotka" z PiS-owskimi korzeniami nie rozumie, co w tych trudnych czasach jest polską racją stanu? Czy nie rozumie, że głosząc tego typu hasła, staje się „pożyteczną idiotką Putina"? Skoro Krystyna Pawłowicz chce pełnić taką rolę, ma do tego pełne prawo, może sama siebie kompromitować. Nie ma jednak prawa kompromitować polskiego Trybunału Konstytucyjnego i sędziego tej instytucji – stanowiska, które powierzył jej polski parlament i prezydent.

To nie pierwszy taki występ Krystyny Pawłowicz w mediach społecznościowych, kompromitujący ją jako sędzię Trybunału Konstytucyjnego i instytucję, w której zasiada, dlatego domagamy się, by zrezygnowała z piastowanego stanowiska sędziego Trybunału Konstytucyjnego. Już jako Krystyna Pawłowicz będzie mogła do woli ekscytować się swoimi „występami" w mediach społecznościowych.

Jeżeli Krystyna Pawłowicz nie zrezygnuje z tego stanowiska, to domagamy się od prezesa Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej, by wszczęła postępowanie dyscyplinarne wobec niej w związku z jej zachowaniem, niegodnym sędziego Trybunału Konstytucyjnego.

 Unia Pracy w Opolu

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Pawłowicz nie kompromituje Polskiego Trybunału Konstytucyjnego bo takiego w tej chwili nie ma. Ona kompromituje siebie i Trybunał Julki P.
@Paragtaf22
Czy człowiek chory na głowę może w ogóle coś kompromitować. Polska jest po prostu tolerancyjna??
już oceniałe(a)ś
7
0
Problem z Pawlowicz, Piotrowiczem, Swieczkowskim - pisowskimi nominatami do TK jest to, ze jest to niespotykane by partia rzadzaca bezczelnie nominowala swojego posla na takie stanowisko - nie dajac spoleczenstwu nawet odrobiny nadziei, ze ten sedzia moze byc obiektywny i apolityczny. To ta bezczelnosc pisowskiej wladzy jest zrodlem problemow z EU odnosnie praworzadnosci. Pawlowicz zachowuje sie jak niewyksztalcone i zle wychowane babsko.
@pismobeach1989
Ponieważ ona nikogo nie udaje. Postanowiła być sobą i jest.
już oceniałe(a)ś
19
1
@pismobeach1989
To chora nakręcona schizo.Ma hyzia, kuku na muniu, szmergla et cetera
już oceniałe(a)ś
7
0
@pismobeach1989
paskudy tak mają
wyżywają się gdzie tylko mogą
a mogą niewiele
ech te lustra...
już oceniałe(a)ś
7
0
@pismobeach1989
Proponuję radykalny sposób załatwienia tego Trybunału mgr Przyłębskiej,a mianowicie cały budynek zburzyć,zaorać, a po drugiej stronie miasta zbudować nowy gmach TK,Naboru dokonać po rozliczeniu pisowskiej mafii i nowym otwarciu i przywróceniu Praworządności zgodnie z obwiązująca Konstytucją RP.
już oceniałe(a)ś
1
0
Popieram na 100% !!!!!
już oceniałe(a)ś
136
1
Przecież chodzi o to, by na tle tej troglodytki pisowcy wypadali w miarę rozsądnie. Niestety Polska po rządach pis będzie się podnosiła przez następne 30 lat. Nikt nam nie uwierzy, że będziemy przestrzegać jakichkolwiek reguł.
@czujk
Masz racje. Ja tez sie o to boje.
To bedzie tak samo jak zaufanie Putinowi odnosnie jego intencji.
już oceniałe(a)ś
22
0
Czy można kompromitować całkowicie skompromitowaną garkuchnię?
@1984_ZK
gdyby tak zajęła się "spożywaniem" sałatki, nie było by czasu na głupie komentarze w mediach społecznościowych ... nie napiszę, że pracą mogłaby się ta pani zająć - wiadomo przecież, że praca to udawana przez to, że tzw. " orzeczenia" pseduo tk są z góry ustalone, reszta to teatrzyk.
już oceniałe(a)ś
15
0
@jazoneq
Do sałatki potrzebuje sejmowej sali. Inaczej nie smakuje. Dlatego ma tyle czasu.
już oceniałe(a)ś
6
0
Pawlowicz jest lustrzanym odbisiem szkaradnosci wspolczesnej PiSiorskiej wladzy; chamstwo, niekompetencja, glupota i podlosc! Byliby z kaczorem wspaniala para, gdyby nie jedna malutka kacza tajemnica.
już oceniałe(a)ś
81
0
Niezrównoważona kobieta jest sędzią i jej osąd wpływa na życie ludzi....jak w filmie , czy leci z nami pilot
już oceniałe(a)ś
79
0
Powierzanie Krystynie Pawłowicz stanowisk państwowych odbieram jako osobistą obrazę. Oczywiście, nie tylko jej, ale ten przypadek jest szczególnie jaskrawy.
już oceniałe(a)ś
63
0