Argumenty tych, którzy potępiają oblanie ambasadora Rosji, są żywcem wzięte z jakiejś broszury partyjnej propagującej postawy konformistyczne i lojalistyczne - ocenia czytelnik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Ukraińska dziennikarka Iryna Zemliana oblała czerwoną farbą rosyjskiego ambasadora w Polsce , któremu MSZ odradzał branie udziału w uroczystości na cmentarzu Żołnierzy Radzieckich. Jestem zachwycony demonstracją Iryny, podobnie jak wielu moich znajomych i przyjaciół.

Ambasador, delikatnie mówiąc, nie jest tu mile widziany, przeciwnie, jesteśmy zgodni co do tego, że nie powinno go tu być. Reprezentuje bowiem zbrodniczą dyktaturę Kremla.

Część z Państwa przyjęła jednak zastanawiającą postawę lojalistyczną w stosunku do tego happeningu, który miał przecież unaocznić wszystkim, że ambasador reprezentuje bandę rzeźników, która bez mrugnięcia dopuszcza się w Ukrainie ludobójstwa i tortur na ludności cywilnej.

Niektórzy z Was podnoszą argument, że przecież ten ambasador sam nikogo nie krzywdzi. To myślenie infantylne i kuriozalne, zważywszy na to, co powiedział po incydencie, że popiera swojego prezydenta. Już dawno powinien być persona non grata, ale nie jest, bo do niedawna PiS próbował się dyskretnie miziać z Putinem, przynajmniej za pośrednictwem Orbána i Le Pen.

Inni wysuwają argument, że skoro nie został wydalony, to "powinniśmy mu zapewnić ochronę dyplomatyczną". Wielce mnie irytuje owo "my", bo oznacza, że już urządziliście się w tej pisowskiej d...

Ja w każdym razie w przeciwieństwie do Was, którzy taki argument wysuwacie, kompletnie się nie identyfikuję z państwem pisowskim. Wprawdzie akurat w kwestii Rosji zaczęliśmy mówić jednym głosem, choć żywię przekonanie, że ze strony partii rządzącej to rodzaj gry i hipokryzji.

Argumenty tych, którzy potępiają oblanie ambasadora, żywcem są wzięte z jakiejś broszury partyjnej propagującej postawy konformistyczne i lojalistyczne.To wstrętne!

Tutaj wyjaśnienia Iryny

A tu oświadczenie KOD Mazowsze dotyczące go wydarzenia na cmentarzu żołnierzy w dniu 9 maja :

Jeszcze raz wielkie brawa dla Iryny!

Chwała Ukrainie!

Przemysław Wiszniewski

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej na ten temat
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Ambasador to wredna świnia, ale Autor daje popis braku rozsądku delikatnie rzecz ujmując.
@uutek
to zwykły oszołom nieznający historii
już oceniałe(a)ś
0
0
Brawo!
Teraz czas na oblanie kaczora, najlepiej zupą szczawiową.
@bb7676
Ugotowaną przez kucharę niekonstytucyjną
już oceniałe(a)ś
0
0
Nie wolno naruszać niczyjej nietykalności. Obowiązkiem policji było zapewnić bezpieczeństwo. To jest naruszenie reguł cywilizowanego świata. Zwykłe przestępstwo. To nie ma nic wspólnego z wojną, którą należy potępiać. Jedynie głupotą można tłumaczyć dawanie argumentów rosyjskiej propagandzie. Wiadomo było, że może dojść do prowokacji i doszło. Ambasador może zameldować wykonanie zadania.
już oceniałe(a)ś
5
0
Powinna być natychmiast aresztowana i skazana.To była napaść na ambasadora zagrożona karą do 3 lat więzienia.
Chciałbyś, onuco!
już oceniałe(a)ś
5
4
@andi.11111
Idi na ch*j, putlerska bladź.
już oceniałe(a)ś
2
2
@andi.1111
Jaka napaść? Coś ci się popier....o, ruska onuco
już oceniałe(a)ś
1
0
Hmmm... To jak ruskim przyjdzie do głowy "wyhuśtać" naszego ambasadora to też mają do tego prawo??
już oceniałe(a)ś
3
1
co za przygłup, a może to prowokator?
już oceniałe(a)ś
3
1
Sprawczyni incydentu powinna być natychmiast wydalona z Polski . Nie ma żadnego usprawiedliwienia dla takiego działania sprzecznego z zasadami postepowania cywilizowanych ludzi ,
już oceniałe(a)ś
1
0
Zbyszko z Bogdańca też się rzucił na posła krzyżackiego i o mały figiel nie przypłacił tego życiem. Pogański kraj, pogańskie obyczaje.
już oceniałe(a)ś
2
1