To już ponad dwa miesiące. Ukraińska krew leje się także za nas. Za każdą, każdego z nas, za mnie, za Ciebie. Żebyś mógł położyć dzieci spać, jak co wieczór, żebyś mogła z uśmiechem ucałować je na dzień dobry, jak co rano.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

ROSSIJA, IDI NA CHUJ! 8 maja w Warszawie

W rocznicę zakończenia II wojny światowej, zwycięstwa nad faszyzmem, idziemy w marszu pod ambasadę raszystów, hitlerowców zamienionych w putlerowców, żeby to właśnie im powiedzieć – że cała ich armia morderców i gwałcicieli zdechnie w błocie, a Ukraina zwycięży.

Kiedy: 8 maja (niedziela), godz. 16

Gdzie: Warszawa, z pl. Defilad pod ambasadę raszystów

To już ponad dwa miesiące. Ukraińska krew leje się także za nas. Za każdą, każdego z nas, za mnie, za Ciebie. Żebyś mógł położyć dzieci spać, jak co wieczór, żebyś mogła z uśmiechem ucałować je na dzień dobry, jak co rano. Żebyśmy mogły, mogli chodzić do pracy, siać nagietki, bronić doktoraty, żeglować i rozpalać grille w majówkę, wygrywać sprawy w sądach, spokojnie prasować koszule na maturę, zamykać projekty i otwierać nowe, zarywać noce nad książką lub grając w brydża z przyjaciółmi przy drinku i kawałach. Śmigać na siłkę, iść na pierwszą randkę. Żyć. Oni też mieli to wszystko jeszcze 71 dni temu. 

Dziś odpierają ataki artyleryjskie, powietrzne i z wody. Nie pozwolą zetrzeć Ukrainy w proch, nie ma takiej opcji. Są waleczniejsi, waleczniejsze niż Władimir sobie wyobrażał. Sprytniejsi, wytrwalsi, twardsi.

Ukraina się broni. Ukraina zwycięża. 8 maja 2022 r. będzie 72. dniem braku zwycięstwa Rosji nad Ukrainą. 8 maja 2022 będzie kolejnym dniem, w którym Ukraina zwycięża w walce z hordami rosyjskich orków zbrodniarzy.

Wbrew planom Putina, któremu Ukraińcy i Ukrainki codziennie mówią: IDI NA CHUJ!

Wbrew oczekiwaniom zachodnich komentatorów, którym tak trudno przyznać, że Ukraina walczy za cały wolny świat. 

My to rozumiemy. My wiemy, że ukraińska krew, która wsiąka w umęczoną ziemię, jest przelewana nie tylko za Charków, Kijów czy Lwów, ale również za Kraków, Warszawę i Wrocław. Rozumiemy, wiemy, czujemy i chylimy czoło.

A przede wszystkimi nie tylko wierzymy, że Ukraina zwycięża i zwycięży. My to WIEMY.

Marta Lempart

Ogólnopolski Strajk Kobiet

link do wydarzenia na FB

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Rosja!Idi na ch.uj. Tam gdzie poszedł wasz karabl,, Moskwa".Rosja musi sięgnąć dna, żeby Świat wolny Świat mógł ten naród wychować od nowa. Zabójcy, gwalciciele kobiet i małych dzieci, xlofzieje zakrwawionych zabawek, to podła tłuszcza, wyciągnięta z niewiadomo skąd.ROSJA MUSI SIEGNAC DNA. Putin powinien być powieszony do góry nogami, jak Musolini. Szkoda na niego kuli!!!!
już oceniałe(a)ś
28
2
Pie.dolić ruskich , ich tzw. kulturę i wszystko co rosyjskie. Niech zdychają mordercy!
@me109gustav
Popieram.
już oceniałe(a)ś
2
2
Weźcież to straszydło z listy tytułów na I stronie. To wydarzenie już było i zakończyło się klapą, jak wszystkie inne inicjatywy tej kobity.
już oceniałe(a)ś
3
1
Ależ pani Marta budzi ból ďupy w Moskwie :). Tyle trolli rzuconych na taki mały, niepozorny artykuł.
już oceniałe(a)ś
2
3
Szanowna Pani, bardzo dziękuję za te słowa i za Strajk Kobiet. Widzę Panią w roli Prezydentki Polski. Tylko proszę pamiętać, że my, humaniści, walczymy dla naszych dzieci i, po zwycięstwie i wepchaniu szczurów z powrotem do kanałów, tam, gdzie ich miejsce, musimy mocno przyspawać włazy, żeby już nigdy nie udało im się z nich wyjść. Z wyrazami szacunku
już oceniałe(a)ś
8
9
Zniknij z życia publicznego, karykaturo kobiety.
@I.B
Dzięki takim odważnym ludziom jak pani Marta tacy jak ty dziś mogą gadać nawet GŁUPOTY
już oceniałe(a)ś
13
2
@I.B
To nawet nie karykatura, to jest antykobieta.
już oceniałe(a)ś
2
9
A ta co znowu? Desperacka próba zaistnienia. Won brzydki babsztylu, szkodniku i cwaniaro.
@HubertBidon
Mężczyzno z gówna albo chłopaczku. Dorośnij, bo przez takie gadanie jak twoje e tym kraju jest źle. Nie sraj w gniazdo!
już oceniałe(a)ś
2
2
No fajnie. A jak tam "Strajk Kobiet"? Jakieś tam ultimatum było stawiane, jakaś "wojna" miała być etc., a tu nagle cichuteńko, aż się zacząłem martwić. Może tak będzie pani łaskawa najpierw dokończyć to, co zaczęła, zamiast podpinać się pod inne, nośniejsze tematy?
@Meczyk
idi tam gdie korabl
już oceniałe(a)ś
12
4
@M.K.Zet
Niezwykle oryginalna odpowiedź. Co jest złego w pytaniu jednej z liderek SK o realizację postulatów SK?
już oceniałe(a)ś
4
8
@Meczyk
zły jest moment zadania pytania
już oceniałe(a)ś
8
3
@ka.oz
To kiedy będzie dobry? Pytam całkiem poważnie. Przecież SK operował konkretnymi horyzontami czasowymi, dlaczego więc - na zasadzie wzajemności - nie podchodzić w ten sam sposób do SK?
już oceniałe(a)ś
3
3
@gandalph
Ano tak, drugi klasyk :) I jak, humor poprawiony? Można chwalić się przed znajomymi, jak to się walczy na forum GW? :) Super, gratuluję. Tyle że pytania cały czas pozostają w mocy, a nerwowa reakcja na nie wskazuje, iż są to naprawdę celne pytania...i bardzo kłopotliwe dla niektórych ;)
już oceniałe(a)ś
2
2