Co dalej z projektami emerytur stażowych? - niepokoi się czytelnik i w liście otwartym do posłanki Ruseckiej domaga się większej aktywnośći w tej sprawie.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Urszula Rusecka, przewodnicząca sejmowej komisji polityki społecznej i rodziny

Wielce szanowna Pani Poseł!

Przyznaję, że jestem pod wrażeniem Pani zaangażowania w pomoc naszym sąsiadom z Ukrainy, w ich walce przeciwko złu z piekła rodem, które się zwie "ruski mir". Te Pani działania, bez dwóch zdań wielce szlachetne i dla wielu będące przykładem do naśladowania, są przeciwieństwem Pani działalności na niwie politycznej.

Jestem żywotnie zainteresowany wprowadzeniem do naszego sytemu emerytalnego tzw. emerytury stażowej (czemu dałem wyraz w wysyłanych na Pani adres mailowy i FB listów zapytań i komentarzy).

Do napisania tego listu skłoniło mnie Pani podejście, a raczej brak jakiegokolwiek odniesienia się do pytań i komentarzy (poza ich blokowaniem i usuwaniem). Milczeniem ignoruje Pani głos obywateli w stanowieniu prawa. Nie przyjmuję do wiadomości argumentu o braku czasu, gdyż wola obywateli dla Pani jako posłanki opłacanej z ich podatków winna być priorytetem.

Brak jakichkolwiek odpowiedzi na pytania osób żywotnie zainteresowanych inicjatywą obywatelską, którą to Sejm przesłał do dalszego procedowania w komisji, której Pani przewodniczy, świadczy nie tylko o lekceważeniu obywateli, ale jest też, śmiem twierdzić, arogancją (wirusem, który infekuje ludzi zachłyśniętych władzą).

Uprzedzam! Arogancja "władzy" i stawianie się ponad tymi, którzy wynieśli panią do godności, które Pani piastuje, może zaprowadzić Panią w polityczny niebyt. 

Z naszej strony zapewniam, że zignorujemy Pani osobę w najbliższych wyborach (jestem przekonany, że będzie się pani ubiegała o fotel posła lub senatora).

Mało realne? A czy rok temu Pani czy ktoś z pani politycznego otoczenia przypuszczał, że naszą determinacją doprowadzimy do tego, że prezydent Duda złoży projekt inicjatywy ustawodawczej dotyczący stażówek i że pojawi się projekt obywatelski?

Proszę pamiętać, że pycha kroczy przed upadkiem.

Obywatel RP

Tadeusz Redka

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Emerytura powinna być bezprzymiotnikowa - taka, na jaką sobie każdy zapracował. Bolszewizm ruskiej trzody u władzy, polegający na rozdawaniu 13. czy 14. emerytury, to nic innego niż kradzież w celu skorumpowania wyborców.
  już oceniałe(a)ś
  29
  0
  panie Tadeuszu, sluszne jest pana oburzenie, ale mam niestety wrazenie iz pani posel ma pana w nosie. nie po to szla do polityki, zeby ja jakies pospolstwo poganialo i nie daj boze cos wymagalo. z drogi sledzie bo PAN(I) jedzie!
  @edek_zawsze
  przepraszam. zapomnialem podpisu
  Adam
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Dla porownania opisze system emerytalny w Wlk. Brytanii.
  Wiek emerytalny bez wzgledu na plec: 67 lat
  już oceniałe(a)ś
  8
  1