Z całą stanowczością informujemy, że jeżeli strona rządowa nie zagwarantuje nam żądanych podwyżek do 15 maja bieżącego roku, będziemy eskalować działania protestacyjne - związkowcy ostrzegają premiera Morawieckiego.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Pan Mateusz Morawiecki

Prezes Rady Ministrów

Międzyzakładowy Związek Zawodowy Związkowa Alternatywa w KAS oraz Związek Zawodowy CELKAS informują, iż w dniach od 25 kwietnia do 2 maja odbędzie się akcja protestacyjna w Krajowej Administracji Skarbowej. Polegać będzie ona na 15-minutowej przerwie w obsłudze podatników codziennie między 12.00 i 12.15.

Przyczyną protestu jest zlekceważenie przez szefa KAS oraz premiera naszych postulatów wzrostu wynagrodzeń podstawowych o 20 proc. i realizacji zaległej uchwały modernizacyjnej. Ponadto prowadzone przez nasze organizacje spory zbiorowe we wszystkich województwach doszły do etapu spisania protokołu rozbieżności i nie widzimy woli dyrektorów Izb Administracji Skarbowych, by spełnili nasze żądania.

Ze względu na wzrost inflacji i stóp procentowych sytuacja finansowa naszych pracowników i funkcjonariuszy pogarsza się, a tegoroczne podwyżki płac w żaden sposób nie rekompensują negatywnych zmian.

Z całą stanowczością informujemy, że jeżeli strona rządowa nie zagwarantuje nam żądanych podwyżek do 15 maja bieżącego roku, będziemy eskalować działania protestacyjne.

Agata Jagodzińska, przewodnicząca Międzyzakładowego Związku Zawodowego Związkowa Alternatywa W Krajowej Administracji Skarbowej

Ryszard Margas, przewodniczący ZZ CELKAS

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Może by lepiej w proteście nie nakładali kar z dupy? Przerwy w obsłudze biją w klientów, czyli realizowane są literalnie działania statutowe urzędów skarbowych.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  w jednej z firm, które znam, zwrot CIT ciągnie się już półtora roku; sprawa prosta jak konstrukcja cepa, ale kierowniczka "ma ambicje" - ot przerwa w obsłudze godna podziwu (US Nowy Mińsk Mazowiecki).
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  i niech już jej nie przerywają! Pod sąd tą zorganizowaną grupę przestępczą!
  już oceniałe(a)ś
  1
  1