Po po陰czeniu farb niebieskiej i 鄴速ej otrzymuje si kolor zielony. Kolor nadziei - i taki w豉郾ie jest przekaz 篡cze czytelniczki "Wyborczej". "砰cz nadziei na to, 瞠 b璠zie dobrze" - napisa豉.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Święta, a w tle wojna. Zniszczenie, rozpacz. Śmierć bez zmartwychwstania. My także bierzemy udział w wojnach: o coś, o kogoś, o siebie, z kimś.

Może ten rok jest dobrym czasem na ich zakończenie? Na odwagę wyciągnięcia ręki w geście pojednania. Na szepnięcie nad grobem: "Wybacz"/ "wybaczam Ci"?

Święta, a w tle na tej wojnie miłość. Do bliskich, by uchronić ich od wojennych okrucieństw. Do czerpania z niej siły. Do wolności.

Może ten rok jest dobrym czasem na odwagę wyznania komuś, a także sobie: "Lubię Cię/ kocham Cię, człowieku; jesteś dla mnie kimś ważnym". Może warto zaryzykować, bo ktoś czeka na te słowa...

Święta, a w tle na tej wojnie czułość. Bliskość. Obecność. Lęk przed ich utratą. One nawet jeśli nie fizyczne, to wyczuwalne. Widoczne w zmęczonych oczach.

Może ten rok jest dobrym czasem, by zacząć je częściej okazywać?

Święta, a w tle wojna. W kolorach niebieskim i żółtym. Gdy połączy się farby o tych barwach, powstanie kolor zielony. Kolor nadziei.

I jej życzę najmocniej i najładniej, jak umiem. Życzę nadziei na to, że będzie dobrze. Tak zwyczajnie: dobrze.

Ewa Maciejczyk

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Wi璚ej na ten temat
Komentarze
Zaloguj si
Chcesz do陰czy do dyskusji? Zosta naszym prenumeratorem
pokoju?nawet tego najgorszego..
ju ocenia貫(a)
0
0