Dziękuję Ci, Chłopczyku, za lekcję, jakiej mi udzieliłeś, bo uczyłeś mnie nie odpuszczać, walczyć ciągle i do końca. Mimo cierpienia, mimo wszystko...
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Do zobaczenia, Wojowniku

W niedzielę 10 kwietnia br. odszedł od nas siedmioletni Natan Gajk . Każda śmierć jest smutna, ale śmierć dziecka przytłacza wszystkich, nawet najtwardszych dorosłych. Zwłaszcza dziecka takiego jak #PanTorpeda . Natanek stał się symbolem walki z przerażającą, bolesną i bezlitosną chorobą. Nie dlatego, że tego chciał. Ale dlatego, że właśnie taki był. Odważny, silny, zawzięty i spragniony życia. Większość z nas, bywalców polskiej bańki na Twitterze, znała Go wyłącznie ze zdjęć i relacji w internecie, których autorką była Jego Ciocia. Ale przez to byliśmy wszyscy blisko Niego i mogliśmy wspierać Go myślą, modlitwą, czym kto mógł i potrafił. Gdy już było wiadomo, że nie ma szans na wyleczenie i zostało Mu już mało czasu, przez miesiąc dobrzy ludzie spełniali Jego marzenia: kibicował na meczu, był burmistrzem Bielan, leciał samolotem... Walczył z całych sił ponad połowę swojego króciutkiego życia, ale, niestety, choroba Go pokonała.

Dziękuję Ci, Chłopczyku, za lekcję, jakiej mi udzieliłeś, bo uczyłeś mnie nie odpuszczać, walczyć ciągle i do końca. Mimo cierpienia, mimo wszystko...

Nareszcie masz spokój, Natanku, możesz odetchnąć.

Spotkamy się kiedyś wszyscy, tymczasem w środę 13 kwietnia przyjaciele wirtualni ubiorą się na niebiesko, a zamiast kwiatów wspomogą hospicjum, w którym spędziłeś ostatnie chwile.

Szara Jola

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Gdzie jest ten dobry Bóg?
  @Kruc
  a kto to ten Bóg?
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @Kruc
  jest z nim
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  @Kruc
  Uparcie nie istnieje, jak zawsze.
  już oceniałe(a)ś
  2
  1