Ostatnio Mateusz Morawiecki przenosi swoją wizję własnej wielkości na arenę międzynarodową.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Mateusz Morawiecki od blisko siedmiu lat mówi. Mówi, przemawia, wygłasza. Głównym bohaterem wystąpień Mateusza Morawieckiego jest Mateusz Morawiecki. Mąż opatrznościowy Polski i świata. Dowiadujemy się niemal co dzień, ile Polska zawdzięcza Mateuszowi Morawieckiemu. Ze swoim ojcem we dwóch obalili socjalizm, co zostało potwierdzone wystawą w Berlinie. Pod światłym kierownictwem Morawieckiemu Polska mknie ku wspaniałej przeszłości. To potwierdził nakręcony film z Morawieckim w roli głównej na tle rozwijającej się Polski. On jest twórcą planów licznych realizujących american dream w Polsce. Jemu również zawdzięczamy wiodąca rolę Polski w Unii Europejskiej.

Sens jego występów doskonale podsumował autor stwierdzenia że jest on jedynym człowiekiem, który urodził się w domu, który sam zbudował.

Dopóki jego występy dotyczyły głównie Polski, było to głównie irytujące. Ale ostatnio Mateusz Morawiecki przenosi swoją wizję własnej wielkości  na arenę międzynarodową. Bez żadnych skrupułów jako tło swojej megalomanii wykorzystuje wojnę w Ukrainie. On wszystko przewiduje, on jest głównym konstruktorem polityki wobec Rosji, on podpowiada i zaleca jedynie słuszne działania, on karci i chwali rządy innych państw za ich postępowanie. Niestety, zaczyna to mieć konsekwencje. Ostatnio w postaci konfliktu z Francją. Pokrzykiwania na szefów Niemiec i Francji są wygłaszane na użytek wewnętrzny, ale to niestety jest premier Polski.

Megalomania tego człowieka jest przerażająca. Stroszy ten swój pawi ogon, nie oglądając się na nic. On już się nie zmieni, ale może najwyższa pora, żeby ktoś z jego środowiska go powstrzymał, zanim szkody, które może swoimi kabaretowymi występami wyrządzić, nie urosną.

Czytelnik

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie da się już go słuchać i na niego patrzeć. Na początku wojny z PADem rywalizował o atencję jak ten osioł ze "Shreka"- ?Ja! Ja! Wybierz mnie! Mnie! Mnie!?. Teraz co chwila plecie bez sensu jak potłuczony z rączkami złożonymi w piramidkę lub uniesionymi jak u wielebnego wyśpiewującego ?Pan z wami?. Aż chciałoby się krzyknąć ?A ch? z tobą, megalomanie!?.
  już oceniałe(a)ś
  43
  1
  wspiera le pen, bo chce by proputinowska, watykańska, mafijna skrajna prawica rządziła Francją.... My już niestety mamy te mendy u władzy !!!
  już oceniałe(a)ś
  39
  0
  Ukraińcy mają komika, który stał się prezydentem, mężem stanu, boaterem. My mamy faceta, który nie pasuje nawet do kiepskiego kabaretu.
  już oceniałe(a)ś
  32
  0
  Żałosny PiSowski mitoman z długim nosem
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  Pajacuje tak jak potrafi.
  Niesety na dzień dzisiejszy Wolaków stać tylko na takiego komika megalomana
  już oceniałe(a)ś
  21
  0
  Przecież tego psychopaty nikt przy zdrowych zmysłach ,poza suskopodobnymi i sasinidami ,nie traktuje poważnie. Ten facet wygaduje brednie wzajemnie sprzeczne do tego. Doradzam zabranie pieniędzy z banku który tolerował go jako prezesa bo to znaczy że właściciele są niebezpiecznymi durniami
  już oceniałe(a)ś
  19
  0
  Ciekawe, kiedy będzie można wykonać jazdę próbną firmowanym i reklamowanym przez niego samochodem "Hussarya", albo samochodem elektrycznym. Chciałbym także popłynąć do Szwecji promem z pod jego ręki. Można by tak długo, nawet bardzo długo wyliczać kolejne plecione przez niego androny.
  Wzorzec "człowieka - porażki"... Niestety "ciemny lud" wszystko kupuje dalej.
  Może pora, żeby Polacy zaczęli po prostu myśleć zamiast wierzyć!
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  To co wygaduje premier nie ma większego znaczenia. Znaczenie ma to co robi! Dla jednych jest zbawcą, dla drugich pajacem. Których jest więcej i dlaczego? Nie przypinajcie mu łatek. Zastanówcie się dlaczego taka miernota została premierem?
  już oceniałe(a)ś
  7
  0