Czytelnik ma pomysł, by wywieszać na domach prywatnych i budynkach użyteczności publicznej ukraińskie flagi. Apeluje także do mediów o wydrukowanie takich flag, tak by można było je umieszczać np. za szybą samochodu.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Napisałem do wszystkich redakcji gazet, radia i telewizji, aby przyłączyły się do apelu i prośby o wydrukowanie flagi ukraińskiej jako dodatku do piątkowych wydań Państwa gazet.

Moglibyśmy te flagi umieścić w naszych oknach, co byłoby symbolem poparcia Ukraińców w ich walce. Takie flagi byłyby też miłym gestem wobec przybyszów. Flagi można by umieszczać również na szybach samochodów.

Przez media moglibyśmy też zmotywować ludzi do wieszania ukraińskich flag na prywatnych domach i budynkach użyteczności publicznej. Może znacie Państwo jakiś lokalny browar o barwach żółto-niebieskich, który mógłby szyć takie flagi (kiedyś piwo Tyskie szyło polskie flagi).

Zwracam się do przedstawicieli rozgłośni radiowych, żeby puszczać utwór zespołu 2+1 "Chodź, pomaluj mój świat na żółto i na niebiesko".

Szanowni Państwo,

nie umiem rozreklamować tego pomysłu, ale wiem, że Ukrainie, Ukrainkom i Ukraińcom takie wsparcie na pewno się przyda. Tym, którzy przyjeżdżają do nas i tym, którzy walczą. Państwo się znacie między sobą i jak wszyscy zadziałacie i połączycie swoje siły, to na pewno się uda.

Pozdrawiam

Tomasz Jagodziński

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Bardzo dobry pomysł.
  @cendri
  To jest fantastyczna piosenka a w dodatku na czasie!
  Ale trzeba się skontaktować z Wykonawcami.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Przydaly by sie tez male kokardki w tych kolorach do przyczepienia na ubraniach.
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Bardzo zły pomysł. Mógłby doprowadzić do niepokojów społecznych. Flaga w sytuacji pokoju jest symbolem przynależności państwowej obszaru, a w sytuacji wojny symbolem zwycięstwa nad przeciwnikiem (np. flagi radzieckie i polskie w Berlinie w 1945 r.). Flagę Ukrainy należy eksponować na Ukrainie jako symbol ukraińskiej państwowości. W Polsce jest państwowość polska, a sama Konstytucja wyraźnie mówi, że "barwami Rzeczypospolitej Polskiej są kolory biały i czerwony" (art. 28 ust. 2). Słuszna pomoc uchodźcom to nie jest zgoda na kolonizację. Oni mają być tutaj przejściowo, a po zakończeniu wojny wrócić do siebie. Nie można wprowadzać zamieszania czy wątpliwości, kto tu jest gospodarzem, a kto gościem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0