Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Kilka dni temu do redakcji "Wyborczej" napisała stała czytelniczka, mama urodzonego w kwietniu ub.r. Juliusza. Szukała archiwalnego wydania "GW" z dnia, kiedy syn przyszedł na świat. 

- Pomysł zaczerpnęłam od przyjaciółki, która kilka lat temu, tuż przed narodzinami swojego dziecka, poprosiła mnie, bym kupiła dla niej wydania różnych gazet z dnia porodu. Chciała w ten sposób dodatkowo upamiętnić tę chwilę - opowiada pani Kaja. 

Syn naszej czytelniczki, Juliusz, urodził się 26 kwietnia ub.r. Ze względu na stan zdrowia musiał zostać dłużej w szpitalu. - Pochłonięta opieką nad nim zapomniałam o gazecie z dnia jego urodzin - opowiada nam mama chłopca. 

Do sprawy wróciła w czasie świąt, kiedy uzupełniała książkę pamiątkową, w której opisuje najważniejsze wydarzenia z życia swojego syna. Wtedy uświadomiła sobie, że podobnie jak przyjaciółka, chciała mieć gazetę z dnia urodzin dziecka.

- Jestem czytelniczką "Wyborczej" od lat. Jeśli mogę mieć prasową pamiątkę dla syna, to zależy mi, by była to właśnie ta gazeta - mówi pani Kaja. - Chciałabym, by kiedyś mógł poczytać o tym, co w dniu jego urodzin się wydarzyło - tłumaczy.

Przeszukaliśmy półki w redakcji przy ul. Czerskiej i wydanie z 26 kwietnia ub.r. znalazło się. Wyślemy je naszej czytelniczce. 

O czym pisaliśmy tamtego dnia?

Na pierwszej stronie kontynuowaliśmy cykl tekstów o prezesie Orlenu Danielu Obajtku, za który autorzy - Jarosław Sidorowicz i Paweł Figurski otrzymali nagrodę Grad Press. Michał Nogaś recenzował pierwszą po dekadzie powieść Andrzeja Stasiuka "Przewóz", a na stronach sportowych donosiliśmy o tym, że Robert Lewandowski wrócił po kontuzji do składu Bayern Monachium, by pobić rekord Gerda Müllera. Wtedy jeszcze stało to pod znakiem zapytania, dziś wiemy, że polski piłkarz osiągnął ten cel

Życzymy wszystkiego najlepszego Juliuszowi i liczymy, że - podobnie jak mama - będzie w przyszłości naszym czytelnikiem.

Wydanie wyborczej z 26 kwietnia 2021 . Wyborcza to WyWydanie wyborczej z 26 kwietnia 2021 . Wyborcza to Wy mat.red

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.