Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Robert Kropiwnicki@sejm.pl

 Szanowny Panie Pośle,

19 grudnia 2021 roku podczas protestu w Legnicy w obronie wolnych mediów wypowiedział Pan bardzo ważne słowa: „Tylko wtedy, kiedy będziemy razem, możemy powstrzymać tę zarazę, zarówno covidową, jak i tę, która próbuje wejść do naszych domów przez propagandę TVP. Tylko razem możemy się temu przeciwstawić". Wypowiedział Pan także zdanie, które w moich uszach zabrzmiało jako zobowiązanie: „Będziemy o tę wolność walczyć do końca, będziemy upominać się o tę wolność."

Podobnie jak Pan myślę, że czas, kiedy faktycznie możemy się temu przeciwstawić i zawalczyć o wolność i powrót demokracji może nadejść bardzo szybko. Pisze Pan, że jesteście do tych wyborów jako opozycja przygotowani. Jeśli tak rzeczywiście jest, bardzo się cieszę. Mam serdecznie dosyć obecnej władzy skorumpowanej, pozbawionej hamulców moralnych, zakłamanej. Pana słowa na temat tego, że tylko razem możemy pokonać tego wroga, dają mi nadzieję, że będzie Pan orędownikiem zjednoczenia całej opozycji w jednym bloku przed wyborami, że jest Pan przekonany o zasadności współdziałania w tej słusznej sprawie, jaką jest obrona demokracji. Szanowny Panie Pośle, czy mogę liczyć na to, że właśnie do takiej jedności będzie Pan przekonywał koleżanki i kolegów z opozycji, że rzeczywiście potwierdzi Pan czynami własne słowa?

Ze swojej strony chcę Panu przekazać moje postanowienie. Wezmę udział w przyszłych wyborach i zagłosuję tylko wtedy, gdy opozycja nie tylko będzie mówić o działaniu razem, ale rzeczywiście zjednoczy się i jako jedna siła przystąpi do wyborów. Z przyjemnością będę głosowała na ZJEDNOCZONĄ OPOZYCJĘ.

Gdyby jednak stało się inaczej i nie potrafilibyście Państwo posłanki i posłowie utworzyć jednego bloku, ja w wyborach nie wezmę udziału. Takich osób jak ja jest wiele. Mamy dosyć oddawania głosu, który niczemu nie służy. Ani jednych wyborów więcej, w których mój głos nie ma znaczenia.

Liczę na Pana i Pana determinację w przekonywaniu posłanek i posłów opozycji do zjednoczenia się.

Z wyrazami szacunku przyszła wyborczyni ZJEDNOCZONEJ OPOZYCJI

Jolanta Hanc

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.