Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

My, obywatelki i obywatele…

…wzywamy Was, naszych przedstawicieli w Parlamencie oraz partiach opozycyjnych do wspólnego i zgodnego działania na rzecz utworzenia jednej listy wyborczej, która będzie reprezentować wszystkie siły demokratyczne.

Czas na egoistyczne, partykularne gierki się skończył. My, obywatele to wiemy od dawna. Dlaczego Wy, Polityczki i Politycy macie problem z zobaczeniem tego samego? Wróćcie do tego, co jest fundamentem działalności politycznej. Zacznijcie patrzeć naszymi oczami!

Nie twierdzę, że my wiemy wszystko. Ani, że wszystko wiemy lepiej. Ale Wy także nie macie tej boskiej cechy. Zatem, jak przystało na ludzi ceniących demokrację, wolności obywatelskie i prawa człowieka oczekujemy od Was, że tym razem faktycznie i z pełnym przekonaniem podejmiecie się działań, które pomogą siłom demokratycznym naprawić Polskę po rządach bezprawia i niesprawiedliwości.

Polska nie jest dobrem partyjnym, jak traktuje ją PiS. Polska to dobro wspólne wszystkich obywatelek i obywateli, a także każdej i każdego, kto chce tutaj żyć i spełniać swoje marzenia.

Dobro wspólne najlepiej wyraża się wspólnym działaniem. W naszej sytuacji, kiedy Polska jest niszczona każdego dnia, kiedy jest skłócona ze wszystkimi oprócz faszystów, kiedy tracimy gigantyczne kwoty z funduszy europejskich, tylko wspólna lista i wspólne działania wszystkich partii opozycyjnych mogą uchronić Rzeczpospolitą przed losem Titanica.

Pozwoliłem sobie napisać w imieniu obywatelek i obywateli, gdyż wyrażam oczekiwanie i nadzieję wielu moich bliskich, przyjaciół i znajomych.

Dla Polski warto, Panie i Panowie!

Z poważaniem

Radosław Figura

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.