Domagam się wspólnej listy opozycji, może się nazywać jak chcecie, przywódcę sobie wybierzecie ze swojego grona "po uważaniu", ale zróbcie wszystko, żeby kolejne lata nie były stracone. Dla nas i dla Was.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

List otwarty do posłanki Izabeli Leszczyny

Szanowna Pani Posłanko,

Jako wyborca domagam się od Pani, by dołożyła Pani wszelkich starań w doprowadzeniu do wspólnej listy opozycyjnej w najbliższych wyborach.

INACZEJ PRZEGRAMY WSZYSCY!!!

Nie ma mojej zgody na dalszą destrukcję i dewastację naszego kraju.

Nie po to dążyliśmy do demokracji, zbudowaliśmy ją, pracowaliśmy usilnie, by nam i naszym najbliższym żyło się dobrze i spokojnie, byśmy teraz, po doświadczaniu na własnej skórze skutków wyborów w 2019 roku, patrzyli bezradnie, jak opozycja nie może się dogadać w tak ważnej, rzekłbym – zasadniczej – sprawie, jaką jest odsunięcie od władzy PiS i akolitów.

Jeśli politycy opozycji będą dalej myśleli krótkowzrocznie o swoich stołkach, karierach i opłacalności kolejnych ruchów, przegramy wszyscy.

Domagam się wspólnej listy opozycji, może się nazywać jak chcecie, przywódcę sobie wybierzecie ze swojego grona „po uważaniu", ale zróbcie wszystko, żeby kolejne lata nie były stracone. Dla nas i dla Was.

Teraz już nie ma czasu na tweety, riposty, zabawy słowne. Teraz jest czas na Waszą, polityków, pracę u podstaw dla dobra Polski, dla obywateli i dla przyszłości kraju.

Licząc na poważne potraktowanie tego listu, ślę pozdrowienia.

Andrzej Wiśniewski

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  A może by jakiś apel do Hołowni. Wczoraj w Polsacie stwierdził, że nie planują wspólnych list z KO, bo... to nie jest sposób na pokonanie ZP. Trudno to nawet skomentować.
  @pag1951
  Dokładnie. W TVN widziałam, jak mówił, że Polsce nie jest potrzebna zjednoczona prawica i nie można słuchać, jakichś rozemocjonowanych głosów z tłumu o zjednoczeniu, bo Polsce potrzebna jest nowa lewica. No i on najwyraźniej ma zamiar ją tworzyć na pohybel nam.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @emerald
  Edit. Oczywiście mówił, że nie jest potrzebna zjednoczona lewica. Już mi się wszystko myli, bo rozemocjonowana jestem.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Starania partii politycznych koncentrują się na wypracowaniu możliwie najwyższego miejsca własnego ugrupowania w rankingu partii po to, by realizować swoje cele. To oczywiste i naturalne, i - w czasie zwykłych politycznych przepychanek - akceptowalne. Tylko, że bywa tak, iż sytuacja od owej zwyczajności odbiega. W czasie zwykłym konkuruje każdy z każdym. A co, gdy czas jest niezwykły?
  Wiemy, bo tak bywało. W czasie zwykłym lekarz leczy, nauczyciel uczy, piekarz piecze a kierowca wozi. Jednak gdy pojawia się zagrożenie zewnętrzne, wszyscy stają się żołnierzami: powszechna mobilizacja, bo istnieje konieczność obrony bytu narodu czy państwa. Taki czas właśnie mamy: czas obrony demokratycznego państwa prawa najechanego przez zgraję służalców osobnika, który uroił sobie rolę dyktatora, właściciela narodu.
  Czyli, szanowna opozycjo, jest ten czas czasem nadzwyczajnej mobilizacji, czy też każdy sobie rzepkę skrobie?
  już oceniałe(a)ś
  9
  1
  Dziwi mnie i pytam: dlaczego kierujesz swoje żądania do Pani Leszczyny z Platformy Obywatelskiej???? Dlaczego Ją obwiniasz o brak wspólnych list i zjednoczenia Opozycji??? A nie np do tygryska Kamysza czy kościółkowego Hołowni??? Przecież to oni grają na siebie, a właściwie na podział Opozycji i kolejne zwycięstwo wyborcze pisowców i z nimi ciepłą współpracę w przyszłym sejmie. Zapoznaj się z metodą głosowania L`Honda i podziałem mandatów, choć wylano już litry atramentu. Ostatni przykład działań rozłamowca Hołowni (coraz bardziej bezczelny nt Donalda Tuska) to Kraków!!!! Sprzymierzyli się z pisowcami i nowoczesną aby wyciąć przedstawicieli KO z krakowskiego samorządu! I co ty na to - ukryty symetrysto (a może i troll)???
  już oceniałe(a)ś
  9
  4
  Bla, bla,. bla...
  A ja się domagam, żeby wszyscy byli zdrowi, bogaci i niezwykle przystojni.
  Czy szanowny czytelnik ma jakąś radę jak przekonać Swetra Razem z Wiosną i Tygryskiem do takiego wspólnego działania? Co może zrobić jedna Leszczyna?
  Nic, drogi czytelniku, NIC nie odsunie kaczych faszystów od władzy dopóki można drukować pieniądze na pińcetplusa. Najwyższy czas to zrozumieć.
  @willie1950
  Nie nic, a kij.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Już przegraliśmy. Dla mnie taki Hołownia to wstrzyk utleniacza. Taki królik z kapelusza wyciągnięty przez kaczyńskiego. Niestety wielu Polaków uwierzyło w Hołownie, tak jak wielu uwierzyło w pis czy kukiza 6 lat temu. Dzisiaj Szymuś krzyczy "porozmawiajmy". A co z robił w ostatnich wyborach prezydenckich? Dozmydlił opozycję. W następnych wyborach będzie tak samo. Nie ufam ludziom którzy wierzą w gusła i modlą się trzy razy dziennie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Hołownia to żułtodziób który niema żadnego doświadczenia w polityce. Kaczyński takiego prostaka obskubie z posłów a jemu da kopa w tyłek tak ja zrobił z pijaczyną kukizem.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Droga Pani,
  dziękujemy za zgłoszenie.
  Pragniemy powiadomić, że aktualną strategią programową rozwiązania Pani problemu, nad którą bez wytchnienia pracujemy, jest modlitwa o zgniłość.
  W przerwach siedmiu kongresów.
  W sprawie reklamacji prosimy pozostawać w kontakcie z kurkiem.
  Podpisano: Ciepła Woda W Kranie.
  -
  PS Ma Pani rację, czas na heheszki już był, na parlamentaryzm też. Teraz co najwyżej czas na kojota.
  Pana (!) Wiśniewskiego przepraszam za skierowanie odpowiedzi w formie transgenderowej, jako Pani.
  Obie formy za pomyłkę przepraszam, a parytetowo bardziej Panie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2