Podwyżki mediów sprawią, że wzrosną ceny u lekarzy, dentystów, opłaty w DPS - to rozbój w biały dzień. Z trudem wypracowany średni status zostanie obniżony - pisze emerytka, która straci na "Polskim ładzie".
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Na konta emerytów wpłynęły niższe z powodu "Polskiego ładu" świadczenia.

Będziemy rozważać pozwy do sądu

Przeczytałem artykuł Leszka Kostrzewskiego na temat emerytów, którzy stracą na tym złodziejskim "ładzie". Dzisiaj emerytury otrzymali emeryci mundurowi, policja itp. Ja jako emeryt po 30 latach służby otrzymałem emeryturę mniejszą niż w ubiegłym roku o 298 zł. O tyle mniej wpłynęło na moje konto. Koledzy emeryci otrzymali od 200 do ponad 400 zł mniejsze emerytury. Będziemy rozważać pozwy do sądu.

Paweł Wojciechowski

Rozbój w biały dzień

Należę do grupy emerytów, którzy stracą na "Polskim ładzie".

Chciałbym się przyłączyć do zaskarżenia tej decyzji, bo przecież to są prawa nabyte i nie powinny być zabierane.

Mam 45 lat pracy składkowych i 10 lat nieskładkowych – wychowanie 2 dzieci i studia, na 1/2 etatu pracuję nadal mimo ukończenia 78 lat i nadal płacę składki. Z wypracowanej z takim trudem emerytury będę miała zabrane około 70 zł miesięcznie, tymczasem muszę więcej zapłacić za gaz, prąd, benzynę, żywność itd., a oczywiście nie załapię się na żadne dodatki wyrównawcze.

Podwyżki mediów sprawią, że wzrosną ceny u lekarzy, dentystów, opłaty w DPS, jeśli będę musiała z tego skorzystać – jest to rozbój w biały dzień. Z trudem wypracowany średni status zostanie obniżony, nie chce się żyć, pandemia dostatecznie daje nam w kość.

Maria Jolanta Kowalczuk

czytaj także:

Ile obierze mi "Polski ład"?

Nie jestem cwaniakiem

Ja także nie zgadzam się, by pieniądze wypracowane przeze mnie i odprowadzane jako składki emerytalne były teraz zabierane i wykorzystywane dla utrzymania władzy przez PiS.

Chętnie dołączę się do pozwu zbiorowego lub innych działań prawnych przeciwko obniżaniu emerytur. Nie jestem cwaniakiem lecz ciężko pracowałam na to, co dostaję.

A czy pan Kaczyński zagląda czasem w lustro? Czy nie widzi tam cwaniaka?

Czytelniczka

Nie wolno odbierać praw nabytych

Mam niecałe 7000 zł brutto emerytury. Pracowałem do 67. roku życia, przeszedłem na emeryturę zgodnie z obowiązującymi wtedy zasadami, pracuję dalej i z mojej pensji są odprowadzane składki. W 2021 roku skończyłem 70 lat. Nie zgadzam się na obniżenie mojej emerytury. Nie wolno odbierać praw nabytych.

Janusz

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie używajmy poprawnych polityczne i górnolotnych zwrotów typu prawa nabyte, mijanie się z prawdą i inne. Toż to zwykłe, ordynarne złodziejstwo i oszustwo. W sześć lat zrujnowali ekonomicznie nieźle rodzącą sobie gospodarkę, nieprawdopodobnie rozkradli, skonfliktowali z całym cywilizowanym, do tego bogatym światem. Zdrajcy, zdrajcy, po trzykroć zdrajcy, jak mówił Zagłoba.
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  Podpisujcie proszę tę petycję do Rzecznika Praw Obywatelskich - trzeba walczyć z tą dyskryminacją i arbitralnymi decyzjami tego pseudo-rządu i kolejnym łamaniem Konstytucji
  @toja7
  To tu:
  www.petycjeonline.com/nie_dla_obniki_emerytur_przez_tzw_polski_ad_-_petycja_do_rzecznika_praw_obywatelskich
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Kaczyński w lustrze widzi Gierka.
  @bambulibambolak
  Proszę mi tu nie obrażać Gierka...!!! Kaczyński to cham nad chamy,cwaniak źle wychowany...!!!
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Kaczyński został grabarzem narodu, szkoda że nie emerytowanym.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Ci, którzy czują się pokrzywdzeni, mogą podpisywać petycję p. Marka do Rzecznika Praw Obywatelskich:

  www.petycjeonline.com/nie_dla_obniki_emerytur_przez_tzw_polski_ad_-_petycja_do_rzecznika_praw_obywatelskich
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  cwaniaka, oszusta i łapówkarza.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0