Razem moje dochody z emerytury i zatrudnienia będą się mieścić w granicach dla ulgi dla klasy średniej, ale z tej ulgi nie będę mogła skorzystać - pisze czytelniczka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Witam. Na emeryturze nie stracę , dostanę 46 zł więcej. Ale pracuję jeszcze na 2/7 etatu (umowa o pracę) i moje wynagrodzenie netto będzie mniejsze o 146 zł, bo nie odliczę składki zdrowotnej.

Summa summarum ten "ład" odbierze mi 90 zł miesięcznie, czyli 1080 zł rocznie. Razem moje dochody z emerytury i zatrudnienia będą się mieścić w granicach dla ulgi dla klasy średniej, ale z tej ulgi nie będę mogła skorzystać . Tak będzie w każdym przypadku, kiedy emeryt dorabia.

Małgorzata

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Ale zyska 99% żelaznego elektoratu PiS - jakieś 30% społeczeństwa, na którym opiera się okradanie i zawłaszczanie państwa, intratne posadki i bezkarność. PiS teraz myśli tylko o zabudowaniu się na scenie politycznej tak, żeby blokować i rozwalać wszelkie przyszłe inicjatywy służące ich rozliczeniu
  już oceniałe(a)ś
  33
  0
  Stracisz jeszcze więcej - przez inflację.
  już oceniałe(a)ś
  26
  0
  Drożyzna i inflacja już przewietrzyła stęchłe skarpety na jakieś circa 10 %,a to jeszcze nie jest jej ostatnie słowo.
  już oceniałe(a)ś
  16
  1
  mojej rodzinie PiS zabierze 6000zł rocznie, jestem im za to wdzięczny, że dzięki mnie będą mogli wspierać 100 miesięcznie 5 innych podatników, eeee raczej max 2 bo resztę ukradną po drodze
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Można podpisywać petycję pana Marka do Rzecznika Praw Obywatelskich z protestem przeciwko realnemu obniżeniu świadczeń "bogatych" emerytów przez "Polski Ład" od 1 stycznia 2022:

  www.petycjeonline.com/nie_dla_obniki_emerytur_przez_tzw_polski_ad_-_petycja_do_rzecznika_praw_obywatelskich
  już oceniałe(a)ś
  9
  0