Teraz opozycja dostała "w prezencie" dwa mocne tematy, czyli kłamstwa dotyczące wypadku premier Szydło oraz "polski Watergate", ale musi chcieć to odpowiednio nagłośnić.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Chciałbym podzielić się moim wrażeniem na temat słabej reakcji opozycji na kolejne afery partii rządzącej.

Myślę tutaj o kłamstwach na temat wypadku premier Szydło oraz aferze Pegasusa. Mówienie o tym tylko w wolnych mediach nie wystarczy.

Wasza gazeta ma dużą siłę oddziaływania. Chyba powinniście zachęcać opozycję do bardziej zdecydowanego informowania przy pomocy środków, które pozwolą dotrzeć do szerokiego elektoratu PiS, czyli lawety i billboardy. Pamiętamy, jaki szok wywołała akcja lawetowa (zatytułowana chyba ) "im się należy".

Teraz opozycja dostała "w prezencie" dwa mocne tematy, czyli kłamstwa premier Szydło oraz "polski Watergate", ale musi to odpowiednio nagłośnić.

Jeśli te tematy nie zostaną szybko nagłośnione choćby przy pomocy wspomnianych już wyżej lawet i billboardów, będzie to znaczyć, że opozycja rzeczywiście nie jest gotowa na przejęcie władzy.

Wydaje mi się, że powinniście zachęcać przedstawicieli partii opozycyjnych do takich akcji (tym bardziej że mają na to fundusze).

Wacław Biernacik

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Zdecydowanie popieram ten pomysł. Takimi bilbordami z pewnością dotarłoby się szerzej do spoleczenstwa. Tych zapatrzonych w PiS, napewno się nie przekona, ale jest część społeczeństwa niezdecydowana, która mogła by się tym zainteresować!!!
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Czy aby na pewno coś by to dało?
  Dziś PiS wszystkie oskarżenia zbywa mówiąc - "a czy za PO było inaczej?".
  I udowadniają kłamstwami, że do 2015 r. politycy PO inwigilowali, oskarżali bezpodstawnie, tłamsili swobody obywatelskie, kradli ... etc. etc.
  Co dało największy impuls do przejęcia władzy w 2015 r.? Myślę, że 2. rzeczy były istotniejsze od innych - a mianowicie, udane zohydzenie polityków partii rządzącej w oczach społeczeństwa (kabaretowe szykany Tuska "haratającego w gałę" czy obraz prezydenta Komorowskiego na krześle w Japonii, czy błaznującego przy wywiadzie z Bushem. A 2. to dziura w podatku VAT, przedstawiona przez Komisję UE, jako rzecz do natychmiastowej naprawy, a w Polsce, jako dowód na to, jaka to partia PO to złodzieje i nic ponad to.
  Dziś dziura w VAT jest na poziomie podobnym do tego z 2015 r. To kto teraz kradnie? Dlaczego nikt nikomu nie zadaje tego pytania? Szczególnie na bilbordach.
  @tilow333
  Nie ma sensu zadawać takich pytań. Wyborcy PiS nie uwierzą. Wyborcy KO czekają na ideał. A dla reszty "oni zawsze wszyscy tacy sami".
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Ten naród pokona jego własna głupota i otępienie piwno - kiełbasiane, które dominuje nad szarymi komórkami i instynktem samozachowawczym. Zobaczymy czym skończą się spodziewane podwyżki na alkohol? Może będą lepsze niż rzeczone bilbordy?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  przedstawiciele partii opozycyjnych chcą nadal nimi być, czyli nie mają zamiaru nic zrobić, bo lepiej kreować się na zbawców i wybawców niż zająć miejsca kaczystów. łatwiej całować chleb, błogosławić krzyżem lub mówić wierszem bo to do niczego nie prowadzi. natomiast przedstawienie opinii publicznej projektu ustawy dekaczyzacyjnej weryfikującej funkcjonariuszy kaczystowskiego reżimu od policjanta do ministra wymaga odwagi, wizji przyszłości i nieustępliwości w dążeniu do zrealizowania jej. czy mamy takich przedstawicieli opozycji? odpowiedzcie sobie Państwo sami.
  już oceniałe(a)ś
  6
  2
  Opozycja nie wrzuci nic na billboardy bo to kosztuje. Czy firmowała przedtem jakieś akcje z wyjątkiem oczywiście autopropomcji?
  już oceniałe(a)ś
  4
  1