KOD jako główny organizator protestów dziękuje współorganizatorom: organizacjom opozycji ulicznej, stowarzyszeniom prawniczym oraz całej - podkreślmy - całej demokratycznej opozycji za wspólne stanięcie na scenie w Warszawie i placach całej Polski w obronie wartości, które wspólnie dzielimy. Uwierzyliśmy, że mamy wpływ, i się udało. Nie deprecjonujmy tego osiągnięcia.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W przestrzeni publicznej i medialnej po wecie prezydenta pojawiły się głosy, że to wszystko ustawka, że rząd przykrył jedno drugim, drugie trzecim, a trzecie czwartym.

To jednak przejaw myślenia, że oni nad wszystkim panują, kontrolują prezydenta, cały parlament, opozycję i całe społeczeństwo. Czyli że są wszechmocni i panują nawet nad zestawem tematów przy świątecznym stole.

 Jeśli tak, to uwierzyliśmy w propagandę PiS o jego wszechmocy. Przestaliśmy wierzyć, że mamy na cokolwiek wpływ. To dowód na mentalne poddaństwo. Wcale nie ma dowodu na ustawkę. 

 Przecież ta mobilizacja dużo ich kosztowała. Każde głosowanie odbywa się poprzez korupcję i mozolne ściubienie pojedynczych głosów, także pana Mejzy, który jest dla nich obciążeniem wizerunkowym. Władza pokazała koniec końców, że nie jest wcale sprawcza. Czyżby to był ich chytry, misternie uknuty plan?

 Nie wierzę we wszechmoc Kaczyńskiego, wierzę natomiast, że możemy tę władzę zmienić. Tylko trzeba uwierzyć. Tak jak dziesiątki tysięcy ludzi, którzy w 126 miastach i miasteczkach całej Polski protestowali przeciwko zamachowi na wolne media.

KOD jako główny organizator protestów dziękuje współorganizatorom: organizacjom opozycji ulicznej, stowarzyszeniom prawniczym oraz całej - podkreślmy - całej demokratycznej opozycji za wspólne stanięcie na scenie w Warszawie i placach całej Polski w obronie wartości, które wspólnie dzielimy. Uwierzyliśmy, że mamy wpływ i się udało. Nie deprecjonujmy tego osiągnięcia. 

 Na nowy rok życzymy Wam więcej wiary we własną sprawczość.

 Pozdrawiam serdecznie

 Maciej Dudek 

członek Zarządu Głównego 

Komitetu Obrony Demokracji

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  KOD dalej działa i to skutecznie !
  już oceniałe(a)ś
  22
  0
  Sorry, poprawka.
  Kolego z KOD-u. A ja bym tego "KOD jako główny organizator ..." nie napisał. Przypomina mi to styl liderów partyjnych, którzy też w wypowiedziach szmuglują przekaz o wyjątkowej roli partii, z której pochodzą.
  To nie czas na casting tylko na LOJALNE współdziałanie.
  Czym jest KOD, każdy widzi. Nam, członkom KOD-u na wyróżnianiu się spośród współdziałających obywateli (OR, Akcja Demokracja, Strajk Kobiet, .... ) nie zależy, prawda?
  Pozdrawiam,
  R. Siuda, KOD, Bydgoszcz
  już oceniałe(a)ś
  1
  1
  Kolego z KOD-u. A ja bym tego "KOD jako główny organizator ..." nie napisał. Przypomina mi to styl liderów partyjnych, którzy też w wypowiedziach szmuglują przekaz o wyjątkowej roli partii, z której pochodzą.
  To nie czas na casting tylko na LOJALNE współdziałanie.
  Czym jest KOD, każdy widzi. Nam, członkom KOD-u na wyróżnianiu się spośród współdziałających obywateli (OR, Akcja Demokracja, Strajk Kobiet, .... ).
  R. Siuda, KOD, Bydgoszcz
  już oceniałe(a)ś
  0
  1
  Akurat demonstracja KOD-u, w czasie której pan prezydent mógł usłyszeć dużo gróźb i chamstwa pod swoim adresem, raczej zachęcała prezydenta do złożenia podpisu i pewnie by tak się stało, gdyby nie przeważyły inne względy, więc KOD-owi zapewne udało się jedynie rozprzestrzenić koronawirusa i doprowadzić do wielu niepotrzebnych zakażeń. To był jedyny ,,efekt" tych ulicznych wygłupów.
  @akst1@gazeta.pl
  aaaaa, zieeewww. Paszoł.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @akst1@gazeta.pl
  Ciekawe, jakież to inne względy przeważyły. Konkretniej proszę.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0