Putin szykuje się do inwazji na Ukrainę w tym samym czasie, w którym prezes partii rządzącej ściska się z liderami europejskich partii prokremlowskich.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W miniony weekend odbyły się dwie budzące odrazę imprezy. Pierwszą z nich był konwentykiel skrzyknięty przez Kaczyńskiego, z udziałem Orbana, Salviniego i Le Penówny. To by nas nie zbulwersowało, bo o ciągotach pana Jarosława wiemy od dawna, gdyby nie osoba Putina w tle. Putin szykuje się do inwazji na Ukrainę w tym samym czasie, w którym prezes partii rządzącej ściska się z liderami europejskich partii prokremlowskich.

"Skupiając w Warszawie czołowe postacie europejskiej skrajnej prawicy, polska partia rządząca po raz pierwszy tak otwarcie zajęła pozycję orędownika antyeuropejskiego programu politycznego Putina" – pisze Bartosz Wieliński w "Gazecie Wyborczej". I dodaje: "Konferencja zorganizowana w sobotę przez PiS w Warszawie, na której dyskutowano o tym, jak „zmienić charakter Unii Europejskiej", zapewnia europejskiej skrajnie prawicowej elicie to, czego jej obecnie brakuje: międzynarodowe uznanie."

Drugą imprezą był koncert dla pograniczników. "TVP z wielką pompą zorganizowała koncert przebrzmiałych gwiazd, by dodać otuchy służbom mundurowym. Obrazki z Polski dotarły za granicę. "To nie żart. To makabryczna banalizacja zła" – skomentował jeden z dziennikarzy.

Kiedy Lou Bega grał koncert dla straży granicznej, w szpitalu w Hajnówce zmarła Kurdyjka. Wcześniej po tułaczce w lesie poroniła w 27. tygodniu ciąży. Osierociła pięcioro dzieci.

My plakaty pokazujące Kaczyńskiego z hitlerowskim wąsikiem i Putina z wąsem stalinowskim nosimy z Piotrem Koziołem, autorem tych prac, także podczas Strajku Kobiet, ponieważ tam również pasują. Hitler karał śmiercią Niemki za aborcję, Kaczyński aborcji zakazuje.

Akrania to niewykształcenie kości czaszki u płodu, w wyniku czego mózg jest na wierzchu, nawet nie chroniony warstwą skóry. Tymczasem lekarze w Białymstoku odmówili aborcji kobiecie, u której stwierdzono tak poważnie uszkodzony płód. Tzw. wyrok mgr Przyłębskiej wywołał efekt mrożący: lekarze się boją... Tak właśnie wygląda państwo faszystowskie, że wszyscy są sterroryzowani strachem i dzięki temu posłuszni władzy.

Nie przestanę o tym krzyczeć, choćbym miał to robić kolejnych sześć lat, w kółko i na okrągło. Wierzę, że coraz więcej ludzi zobaczy, co się dzieje dookoła nas.

Przemysław Wiszniewski

listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Kaczynski ma dokladny obraz wyborczej masy; 10 milionow rodakow wybiera faszyzm, drugie 10 nie ma nic przeciwko bo nie chodzi glosowac a trzecie 10 oswiecone i liberalne mu wisi.
  Pisozaraze zmiecie nie oburzenie na rabunek Polski, na szykanowanie kobiet przez koscielnych sadystow, na plany cenzury (w tym internetu), na awantury z UE, na flirty z putinowcami.......
  Tylko krach gospodarczy, drozyzna, kolaps lecznictwa......to zawsze idzie pa wsiem !
  @PanWrzdycki0809
  Dokładnie, tak samo było z PRLem, upadł bo po prostu zbankrutował a strajki były nie dlatego że Polacy chcieli wolności i demokracji ale żarcie i wódka podrożały .
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  @PanWrzdycki0809
  Dobrze wie, że 30% ma mózgi regularnie prane w kościółku i żadna siła ich nie ruszy!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0