Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nie cichnie oburzenie dotyczące zachowania Łukasza Mejzy. Jego spółka, jak napisała WP, proponowała rodzinom dzieci z autyzmem, z porażeniem mózgowym, z chorobami genetycznymi ofertę terapii - wynika z informacji WP. Jak mówią niektórzy z rodziców, podczas rozmów padały obietnice, że ich dzieci będą jeszcze w pełni zdrowe. I to w sytuacji, gdy współczesna nauka nie ma dla nich żadnej pomocy.

Głos zabrał  także Jurek Owsiak, którego fundacja od wielu lat pomaga chorym dzieciom Co prawda nazwisko polityka tam nie pada, ale kontekst jest jednoznaczny. Publikujemy jego wpis z FB.

Choroby leczy się w szpitalach, w których stoi prawdziwy sprzęt i leczą lekarze

To mnie męczy od kilku dni.

Mało, że mnie to męczy, ale i nie mogę sobie z tym kompletnie dać rady. Hochsztaplerstwo ma najróżniejszą wielobarwną postać i wydawałoby się, że wszystkie numery „na wnuczka", „na babcię" zostały już wyczerpane na maksa, a medialny szum potrafi nas skutecznie przed hochsztaplerami obronić.

Aby spróbować zmierzyć się z mukowiscydozą, która jest chorobą okrutną i dzisiaj wciąż nieuleczalną, należy podjąć się przynajmniej ulżenia tym, którzy na nią chorują. Także Fundacja zmierzyła się z tym problemem i kupowała niezbędny sprzęt.

Z problemem mukowiscydozy można się zmierzyć jedynie wtedy, kiedy posiadamy np. ultrasonograf, zestaw do badania pletyzmografii całego ciała i dyfuzji, niezbędny jest też oscylometr impulsowy ze spirometrią, a także urządzenie do diagnostyki refluksu krtaniowo-gardłowego. I to nie koniec. Potrzebny jest jeszcze na pewno aparat do badania pojemności i objętości płuc metodą wypłukiwania gazów LCI, analizator stężenia tlenku azotu w powietrzu wydychanym, bronchofiberoskop, kamizelka oscylacyjna, pulsoksymetr, monitory nieinwazyjne, pompa strzykawkowa czy odpowiednie łóżko. Taki sprzęt Fundacja kupiła dla oddziałów pediatrycznych leczących mukowiscydozę w Polsce. Jeśli prywatny podmiot, fundacja, stowarzyszenie czy jakakolwiek inna instytucja proponują leczenie mukowiscydozy jakąkolwiek metodą i nie posiadają tego sprzętu – jest zwykłym oszustem, bandziorem złodziejem i hochsztaplerem. Choroby leczone są w szpitalach, w których stoi PRAWDZIWY sprzęt i leczą lekarze.

Jaką straszną rzeczą jest to, że ludzie, którzy zajmują publiczne stanowiska, tak bardzo sprzeniewierzają się wszelkim zasadom, tak bardzo je łamią, tak bardzo nadużywają zaufania ludzi, którzy są w ogromnej potrzebie.

Dlatego, gdybym miał zeszyt, mógłbym tymi wyrażeniami zapisać go do końca: oszustwo, bandziorstwo, złodziejstwo i hochsztaplerstwo… oszustwo, bandziorstwo, złodziejstwo i hochsztaplerstwo… oszustwo, bandziorstwo, złodziejstwo i hochsztaplerstwo…

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.