Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Komentarze Czytelników po oświadczeniu naczelnych "Wyborczej" w sprawie działań zarządu Agory.

Będę prenumeratorem i czytelnikiem tak długo, jak długo "Wyborcza" będzie niezależna

Grim.Reaper: Mimo,że często nie zgadzam się z dziennikarzami "Wyborczej", to prenumeruje ją, bo wiem, że gdy zniknie "Wyborcza", to skończy się demokracja w Polsce.

tytussl: Panie Adamie. Od lat 80. i spotkań na uniwersytetach jestem Pana fanem (mimo że czasami się nie zgadzam w różnych sprawach). NIE DAJCIE SIĘ !

ktop: Jeszcze tylko nam brakuje w tych strasznych czasach, żeby przestała ukazywać sìę "GW" . Większego prezentu dojna zmiana nie mogłaby otrzymać i to od spółki wydającej gazetę. Trzymajcie się jesteśmy z Wami.

janne50: Jestem prenumeratorem "GW" z własnej woli! "GW" jest strażnikiem demokracji i wolności ! Dla PiS i innych jest cholernie niewygodna, bo broni nadrzędnych wartości społeczeństwa demokratycznego i wolnego! Łapy precz od "GW"! 

wujcioszela: Wygląda na to, że "Wyborcza" stała się ofiarą mentalu "13%", czyli prymatu zysku, który sama od lat usilnie promuje. On nie zaczyna się wtedy, gdy zarząd zwalnia ludzi na wysokich stołkach w imię zysku, ale wtedy, gdy zawodowi dziennikarze, filar gazety, są zatrudniani na śmieciówkach i pracują ze świadomością, że mogą wylecieć z dnia na dzień. Może to doświadczenie czegoś szanowną redakcję nauczy – mniej Balcerowiczów i Giertychów, więcej mądrych ekspertek i społecznego głosu. Tego Wam życzę. Konflikt, który macie da się wygrać jedynie na polu ideowym. Nie czuję, że "Wyborcza" jest moja", ale trzymam kciuki za to, żeby kiedyś była. Dlatego mimo wszystko stoję solidarnie z redakcją przeciwko zarządowi.

plutar: Brakuje mi danych, by wyrobić sobie opinię. Na wszelki wypadek biorę stronę Adama Michnika. Nie mam żadnych wątpliwości co do jego patriotyzmu. Być może właśnie o niego tu chodzi...

mccSky: Kierownictwo "Gazety Wyborczej" ma moje poparcie. Od lat jestem prenumeratorem i czytelnikiem, i będę nim tak długo, jak "Gazeta" będzie niezależna. Trzymajcie się!

g7: Popcorn mogę kupić na każdym rogu. Zawsze smakuje tak samo. "Wyborcza" jest jedna – redakcja też

jaceknatkaniec: Powodzenia. Jakby co, wykupię kolejne cyfrowe prenumeraty.

PanAlojzy: Żeby było jasne – odejdzie Michnik z Kurskim, ja prenumeraty nie przedłużę.

SliwkaFkompocie: To taki piękny prezent dla władzy. Świąteczny. Większa gwiazdka niż TVN opakowany w barwy narodowe.

zofiamal: Jak Wam można pomóc, Kochani? Nie wyobrażam sobie życia bez "Wyborczej"! Tzn. bez takiej "Wyborczej jak teraz...

siwykruk: Swoją aktywność gospodarczą zaczynałem w 1989 r. od kolportażu "Wyborczej", do głowy by mi nie przyszło, że po z górą 30 latach, znajdziemy się w takim miejscu, jak dziś. Jeśli trzeba, jeszcze trochę energii z siebie wykrzesamy. Jestem z Wami !!!

sokolnicki: Z wieloma Waszymi posunięciami, tekstami i opiniami się nie zgadzałem. Ale czytam Was od pierwszego numeru i nie wyobrażam sobie końca "Wyborczej". Zwłaszcza takiego końca. Dacie radę!

iwa3543: Tak postępują ludzie, którzy nie rozumieją, że ich "produkt" jest wart więcej niż pieniądze – najwyraźniej jedyna zrozumiała wartość i ma znacznie większe od nich znaczenie. Trzymajcie się Kochani

Pójdziemy za Wami 

zomana:  Może należy się zastanowić nad możliwością rozstania z Agorą? Założyć, jeszcze raz, własne wydawnictwo? Wierni czytelnicy zrobią wszystko, żeby pomóc przetrwać ostatniemu bastionowi demokracji i rzetelności.

TylkoMojaRacja: Szykuje się podobna akcja jak z radiową Trójką? Wyjście ludzi i założenie własnej gazety?

hetman: Szanowni Państwo Dziennikarze "GW". Szczerze, nie ma się co kopać z koniem. Wszyscy składacie wypowiedzenie, zakładacie własną gazetę, a prenumeratorzy spokojnie przejdą za Wami. Nie tytuł jest ważny, a ludzie, którzy za nim stoją.

manaos: Pora chyba ratować ostoję wolności – "Wyborczą". Już nie abonamentu, ale własności. Dopóki totalitaryzm pozwala JESZCZE na niekontrolowaną przez siebie własność. KUPUJEMY "WYBORCZĄ"?

normal7: Ręce precz od "GW"!!! Nie zawsze mi z nią po drodze, ale "GW" musi być! Redaktorzy walczcie do końca, a jak już naprawdę nie da się inaczej, zróbcie tak jak dziennikarze dawnej Trójki.

JaMAriusz: Panowie trzymam za was kciuki. Nie poddawajcie się. Jesteście jedynym czasopismem przedstawiającym polską rzeczywistość taką jaka jest oraz rzetelnie przedstawiacie polityczną drugą stronę medalu. Dla ludzi takich jak ja na uchodźstwie, jesteście bardzo wartościowym spojrzeniem na mój były kraj i barometrem nastrojów społecznych.

Walka będzie długa i trudna. Przygotujcie lepiej plan B już teraz. Polecam patronite. Większość subskrybentów pójdzie za wami. Byli redaktorzy radiowej Trójki świetnie wykorzystali to narzędzie.

nick_alfanumeryczny: Pracowałem w "Gazecie". Swego czasu reformy i optymalizacja dotykały szeregowych pracowników. "Gazeta" pisała o prawach pracowników, sama miała inne standardy. Dziś kierownictwo "Wyborczej" dotknęło to, czego doświadczyliśmy my. Mimo tych doświadczeń wciąż jesteśmy ludźmi "Wyborczej". "Gazeta Wyborcza" rzeczywiście rozkwitła i jest w Polsce ostoją dobrego dziennikarstwa na europejskim poziomie.

Panie Adamie, jeśli zarząd bezideowych ludzi 13 proc. zarżnie "Wyborczą" zostanie Wam tylko droga radiowej Trójki: zrzutka, niepewność zespołu i własny portal. Historia wróci do styropianu. Powodzenia, trzymam za Was kciuki.

listy@wyborcza.pl


 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.