Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z przerażeniem dowiedziałam się o zwolnieniu pana Jerzego Wójcika. Jako wierny czytelnik "GW", symbolu mojej młodości i odrodzenia niezależności Polski, nie zgadzam się na naruszanie filaru polskiego niezależnego dziennikarstwa. To jest dla mnie porażające naruszanie naszego dobra, naszego dostępu do wiarygodnej informacji. Nie mogę uwierzyć, przy całym sukcesie portalu internetowego, aby istniały racjonalne przesłanki przedkładające zysk ponad misję popartą sukcesem i komercyjnym, i rankingowym.

Jestem pracownikiem międzynarodowej korporacji od ponad 20 lat i widzę skutki eksperymentów panów w zarządzie. Potwierdzam, że nawet w komercyjnej organizacji misja musi być na pierwszym miejscu. To jest klucz do utrzymania wiernych klientów i niezachwianej wiarygodności i zyskowności firmy. Życie zawsze pokaże, które eksperymenty miały rację bytu, w komercyjnej firmie zawsze się znajdzie wymówka do zmian.

Ale zmiany w działce dotykającej polityki, gospodarki i wolności obywateli serwowane w wyniku tajemniczych założeń źle się skończą. I tu nie chodzi o wysokość udziałów dla udziałowców. Tu chodzi o moc sprawczą "GW" i obywatelską misję dziennika.

Agora ma świętą misję do spełnienia, zwłaszcza w dzisiejszych czasach. Agora dostała życie dzięki "GW", jest dzieckiem sukcesu "GW". Agora ma święty obowiązek dbać o polski niezależny dziennik dla dobra czytelników obywateli. Agora ma obowiązek stworzyć dobre warunki pracy dla dziennikarzy i pracowników administracji "GW", którzy wiedzą, o co chodzi w ich misji.

Jestem gotowa stanąć w obronie niezależności "GW" i transparentności zasad jej zarządzania. Czekam na informacje od zespołu "GW", spotkamy się na proteście.

Anna Chabros, r. 1971

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.