Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Witam, jestem uczennicą jednego z małopolskich liceów ogólnokształcących. Chciałam poinformować, że dzisiaj, tzn. 23.11.2021, kuratorium powiadomiło wszystkie szkoły w Krakowie o zakazie pójścia na spektakl Mai Kleczewskiej pt." Dziady", który można oglądać w Teatrze Juliusza Słowackiego w Krakowie. Pracownicy kuratorium odwołali się do „tematyki LGBT oraz strajku kobiet" poruszanych w sztuce - jako wzorców „niegodnych naśladowania" oraz nieodpowiednich dla uczniów.

Uważam, że to karygodne ze strony pracowników oświaty, czuję, że wolność ucznia jako jednostki pragnącej poznawać świat z każdym dniem niewiarygodnie się zmniejsza. Ludzie powinni wiedzieć, jak bardzo minister Czarnek oraz głoszone przez niego idee ograniczają w coraz większym stopniu życie ucznia - chcę, aby się to jak najszybciej skończyło.

Pozdrawiam

Uczennica

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.