Przybywa głosów Czytelników domagających się ustąpienia szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych, który swoją decyzją pozwolił na legalne przejście Marszu Niepodległości.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

List, w którym działacze opozycji antykomunistycznej domagają się dymisji szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych za upaństwowienie Marszu Niepodległości, poruszył naszych czytelników. Jedni podpisują się pod tym żądaniem, inni dziękują za zaangażowanie.

Podpisuję się pod żądaniem dymisji

Do Szefa Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych Jana Józefa Kasprzyka

Niniejszym składam podpis pod listem otwartym do ww. Jana Józefa Kasprzyka wystosowanym przez Szanowną Panią Marię Magdalenę Kułakowską-Mróz oraz Szanownego Pana Ryszarda Kułakowskiego (opublikowanym w elektronicznym wydaniu "Gazety Wyborczej" 18 listopada 2021 r.)

Grzegorz A. Buczek - odznaczony Krzyżem Oficerskim Orderu Odrodzenia Polski, Krzyżem Wolności i Solidarności i Odznaką Honorową "Działacza opozycji antykomunistycznej"

Dziękuję Państwu Kułakowskim

Wdzięczna jestem w imieniu mej rodziny, rodziny męża za reakcję na niegodziwość, jaką wyrządzono kombatantom w święto 11 listopada.

Mój Teść siedział dwa lata z wyrokiem KS na Montelupich, był przesłuchiwany przez katów stalinizmu za działalność AK. Został zwolniony z mocy amnestii i rehabilitowany. Otrzymał odznaczenie AK z Londynu. W tym roku jako represjonowanemu żołnierzowi znów wyrządzono mu krzywdę.

Podobnie jak członkom mojej rodziny, którzy przeżyli rzeź ludności w Powstaniu Warszawskim, a potem represje stalinizmu za niewłaściwe pochodzenie.

Nobilitacja Marszu Niepodległości, w którym aktywni są wyznawcy faszyzmu, to hańba dla organizacji kombatanckich. W imię czego?

B. Przepiórkowska

Czekamy na listy: listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Historia hitleryzmu i stalinizmu mikogo nic nie nauczyła, ludzie chcą powtórki w postaci kaczyzmu lub ziobryzmu.
  już oceniałe(a)ś
  15
  0
  Kasprzyk to i tak tylko figurant, wykonał polecenie polityczne. Nie zmienia to jednak jego odpowiedzialności, powinien wylecieć z hukiem.
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  Skandal nad skandale... to co zrobił min. Kasprzyk dyskwalifikuje go jako człowieka i ministra kombatantów. Nie potrzafi zadbać o należne uposażenie dla osób represjonowanych, a wraz z Rządem - dba o faszystów. W jego urzędzie są osoby represjonawane przez III Rzeszę tzw. robotnicy przymusowi. W wiekszości maja ponad 80 i 90 lat lat, i co żadnych godziwych odszkodowań ze strony Niemiec.... min. RRząd i PiS o to nie dbają. Za to chojną reką pakują kasę dla polskich neofaszystów. Odszkodowania dla osb represojonowanych sa nie wielkie rzędu 220 zł, dodatku energetycznego nie mają wcale ... a demolanci PRL mają już odszkodowania ponad 440 zł i dodatki. Napiszcie prosze jak Urząd Kombatantow i Pan Minister dbają o osby represjonowane w czasie II wojny swiatowej to wola o pomstę do nieba. Tylko przed kampanią wyborczą podbijaja benbenek że represjonowani cos dostaną, a po wyborach..... ech szkoda gadać zwykłe oszustówo.
  @48paka
  hojną
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  to marsz podłości
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Hańba. Szkoda, że prezes tego pseudozbowidu nie czuje tego smrodu.
  Zawsze i wszędzie PiS jebany będzie...
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  A może zalejemy listami ten Urząd! Jest tam jakaś rada? Czy rządzi p. Kasprzyk jednoosobowo?
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  Zbowidowcy.
  @Serratiamarcescens
  Jeszcze rok, dwa i nie będzie komu wypłacać świadczeń kombatanckich.... tak, tak a taki minister to niepotrzebny już jest... pajac....
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  A może zamiast jęczeć zorganizować "naszą" manifestację dwie godziny wcześniej ?
  W-wa to nie wieś z jedną ulicą - a "dwie godz", bo zawsze trzeba wyprzedzać "konkurencję".
  Demokracja lepsza niż faszyzm - ma ktoś wątpliwości oprócz tłuków ?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0