Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Sama nie wiem, jak to się stało, że piszę do Was. Mam w sobie tyle gniewu, że szlag mnie trafia! 

Dlaczego społeczeństwo milczy, kiedy odbiera się nam nasze prawa? Choćby prawo do życia w  minimalnym dostatku?

Kiedy ostatnio było aż tak źle, że człowiek musiał usiąść i popłakać nad całą tą polityką? Czy oni są ślepi na naszą krzywdę? Co z nami robią? Muszę wylać z siebie ten gorzki smak życia, bo oszaleję.

Mam czworo dzieci, ktoś by pomyślał – ta ma zajebiście! Ma 500+, rodzinne, mąż pracuje, ona też pracuje i żyją super!

No to odpowiem. 500 mam na troje, bo najstarszy syn już pełnoletni, rodzinne owszem mam, ale co z tego?

Weszłam w internet i znowu widzę: ENEA PODWYŻSZA PRĄD O 40 proc. Jakim prawem, myślę sobie? A zaraz potem dostałam pismo ze spółdzielni mieszkaniowej, że znowu podwyższają czynsz! Gaz też ma zdrożeć!

Za mieszkanie płacę 1700 zł i nie jest to chata 100-metrowa, bo mam 3 pokoje i normalne wyposażenie domu! Żadnych extra dodatków! Za prąd płacę 500 zł, za tv i internet 150 zł, za gaz 150 zł, co daje 2500 zł tylko opłat podstawowych!

Przy czwórce dzieci jedzenia idzie w cholerę, ubrania też trzeba kupić, syn gra w piłkę nożną, więc: strój, buty, składki miesięczne itd.

Te 500+ to kropla w morzu potrzeb!

Dlaczego ludzie się nie buntują, skoro wokół wszyscy żyją podobnie jak ja? A ja mam dość sytuacji, kiedy szkoda mi 10 zł na farbę do włosów! Dlaczego dopuszczamy do władzy takich egoistów, którzy sobie robią prezenty i dają podwyżki po kilkanaście tysięcy złotych, a my musimy wyżyć za resztki jak żebracy!!

Mam dość takiej Polski i takiej władzy i mam prawo to wykrzyczeć!

Napisałabym to wszędzie, ale nie bardzo wiem, gdzie powinnam, żeby ktoś usłyszał, że nam Polakom jest źle! Że nie mamy już siły walczyć o kolejny dzień! Że wszyscy żyją w cieniu kłopotów, które zaczynają się i kończą na pieniądzach.

Mam dość! A tych durni zwanych władzą... Ech, dobrze, że za marzenia nie karzą.

wkurzona

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.