Tylko pełna mobilizacja wszystkich Obywatelek i Obywateli w tym opozycji parlamentarnej może powstrzymać ostateczną degradację naszego państwa - pisze w swoim oświadczeniu Komitet Obrony Demokracji.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Komitet Obrony Demokracji uważa reasumpcję głosowania nad odroczeniem obrad Sejmu do dnia 2 września 2021 r. za bezprzykładne pogwałcenie prawa i standardów parlamentarnych przez obóz rządzący i osobiście przez marszałek Elżbietę Witek.

Powtórzenie głosowania, niepomyślnego dla PIS poprzedzone bezprecedensowymi aktami korupcji politycznej jest formą zamachu stanu i dowodem upadku rządzących, którzy tracą w ten sposób moralne i prawne podstawy dalszego sprawowania władzy.

Wzywamy wszystkich polityków opozycji do podjęcia działań na rzecz jak najszybszego przeprowadzenia wyborów parlamentarnych.

Tylko pełna mobilizacja wszystkich Obywatelek i Obywateli w tym opozycji parlamentarnej może powstrzymać ostateczną degradację naszego państwa.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Popieram ale co zrobić z tymi zbrodniarzami aby odsunąć od władzy?
  @Piegus
  no wlascnie"! jak ich odsunac. W tvp caly czas propaganda, w ich prasei i mediach. w wyborach nie ma szans na wygrana szczegolnie , ze ludzie nie sa zainteresowani wyborami. przy niskiej frekwencji pis wygra na kolejne lata
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Tylko pełna mobilizacja opozycji i wydanie wspólnego oświadczenia może zmobilizować opinię publiczną! Wstrzymać wszelkie transfery finansowe z Unii Europejskiej! Wycofać żołnierzy amerykanskich "z polskiej flanki NATO" z wyjątkiem jednej brygady marines!
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  Przeciez z tym ZBRODNICZYM ZAKONEM i obsikanego po nogawkach i w dwoch smiesznych butach tego co "demokracje z Ksiezyca" chce implementowac w Polsce - nie da sie tych bredni sluchac. Wreszcie - kto powie glosno: Kaczynski to homoseksualny czlowiek - nie wierzycie: spytajcie bylego agenta sluzb specjalnych : Piotra Polaszczyka. Ja nie jestem przeciw LGBT, jestem przeciw FALSZOWI smiesznego Kaczynskiego.
  Kaczynski to TRAGICZNE DNO POLSKI !!!.
  już oceniałe(a)ś
  6
  1
  Oczywista oczywistość ! PIS złamał prawo - wielokrotnie . Naraża Polskę na utratę jedynych sojuszników w bardzo trudnym momencie (jesienne wybory w Rosji). Zagrożone jest bezpieczeństwo naszej infrastruktury - nie możemy dalej być rządzeni przez tak skrajnie nieodpowiedzialnych ludzi. To nie jest już kwestia polityczna, to kwestia bezpieczeństwa nas - małych ludzi . Idzie kolejna fala pandemii - zagłodzeni ratownicy medyczni i dociskani finansowo anestezjolodzy rzucają pracę - nie możemy dłużej czekać !!!
  już oceniałe(a)ś
  3
  0