Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Swój list czytelnik zatytułował "pismo do siedziby PiS" i zwrócił się w nim wprost do Jarosława Kaczyńskiego. "Wyborcza" jest tylko pośrednikiem.

Szanowny Panie Prezesie,

zwracam się z prośbą o unieważnienie podwyżki na przejazdy kolejami PKP. W dniu dzisiejszym, tj. sierpnia 2021 r., moja żona kupując bilet w pociągu na trasie Zabierzów - Kraków Główny (13 km), usłyszała, że od dzisiaj cena uległa zmianie. Jeden przejazd kosztuje nie 4 zł, a 4,50 zł.

Zrobiono tę podwyżkę przed wrześniowym powrotem dzieci do szkół. Tłumaczy nam się, że transport elektryczny jest tańszy, a tu taka niesmaczna niespodzianka dla wyborców PiS.

Moja żona pracuje w sektorze prywatnym i nie dostaje podwyżki. Pracuje za stawkę minimalną, a tu 1 zł podwyżki za przejazd tam i z powrotem. W Małopolsce ludzie zarabiają naprawdę mniej niż w Warszawie.

I to dzieje się wtedy, kiedy słyszymy o podwyżkach dla rządu. To za nasze ma być ta podwyżka? A dla nas też będzie?

Z wyrazami szacunku

Robert Rokita

Czytaj także:

Te pieniądze im się po prostu należą, czyli żarłoczna czeredka prezesa Kaczyńskiego

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.