W związku z ostatnimi publikacjami prasowymi szkalującymi dobre imię pana prof. dr. hab. Marka Safjana w imieniu władz dziekańskich i społeczności akademickiej Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego wyrażam stanowczy sprzeciw wobec tego typu agresywnych, niegodnych i skrajnie nieuprawnionych wypowiedzi oraz solidaryzuję się z panem profesorem i zapewniam o naszym wsparciu i życzliwej pamięci - pisze prof. KUL.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W związku z ostatnimi publikacjami prasowymi szkalującymi dobre imię pana prof. dr. hab. Marka Safjana w imieniu władz dziekańskich i społeczności akademickiej Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II wyrażam stanowczy sprzeciw wobec tego typu agresywnych, niegodnych i skrajnie nieuprawnionych wypowiedzi oraz solidaryzuję się z panem profesorem i zapewniam o naszym wsparciu i życzliwej pamięci.

Pan profesor Marek Safjan – wieloletni pracownik Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji (wówczas Wydziału Prawa Kanonicznego i Świeckiego) Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, zasłużony pracownik Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Warszawskiego, sędzia i prezes Trybunału Konstytucyjnego, sędzia Trybunału Sprawiedliwości UE – jest jednym z najbardziej cenionych polskich cywilistów, wybitnym prawnikiem o uznanej międzynarodowej renomie, Osobą niezwykle prawą, o nieposzlakowanej reputacji i najwyższej próby charakterze. Dla wielu z nas był i pozostaje Mistrzem, autorytetem oraz wzorem prawnika i obywatela. Tak prymitywna próba jego medialnej dyskredytacji – tyleż nieudolna, co nieakceptowalna, zarówno z uwagi na treść, jak i styl – a jednocześnie kolejny przejaw dewastacji naszego życia publicznego nie może spotkać się z obojętnością. Jako pracownicy i studenci uniwersytetu wezwanego i powołanego do służby prawdzie jesteśmy do tego zobowiązani w sposób szczególny.

 Dr hab. Andrzej Herbet, prof. KUL

Dziekan Wydziału Prawa, Prawa Kanonicznego i Administracji Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Wśród prawników jak wszędzie są liderzy: Safjan, Strzębosz, Zoll, Łętowska, którymi zawsze będziemy się chwalić. Niestety są też tacy członkowie tego gremium jak Duda, Ziobro, Pawłowicz, Przyłęska czy Piotrowicz którzy, delikatnie mówiąc, nie przyczyniają splendoru tej grupie zawodowej.
  @prorok.marek@gmail.com
  Marne te twoje autorytety; Safjany, Strzembosze, Zolle i Letowskie, skoro chwalisz sie nimi i wywyzszasz ich przez ponizanie innych. Wstyd, proroku Marku.
  już oceniałe(a)ś
  0
  16
  @kodozmian
  Pisz po polsku, sierotko po Leninie:))
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  @kodozmian
  .... wybacz, tak dla niezorientowanego, masz jakieś inne nazwiska po za tymi tu wyżej wymienionymi?
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  @Edward P Kurek
  Podejrzewam, ze do tego wspanialego grona autorytetow i liderow "wolnych sadow" bojownicy o "wolnosc i demokracje" zaliczaja chocby sedziow Iwulskiego, Laczewskiego, Tuleye, Morawiec, etc., zeby nie przywolywac tych sedziow-liderow, ktorzy udali sie juz na rozprawe przed Sadem Ostatecznym.
  już oceniałe(a)ś
  0
  5
  @prorok.marek@gmail.com
  Chwalisz sie Zollem?
  No to każdej kobiecie szukającej aborcji to powiedz w twarz.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @kodozmian
  Głos zabrał wybitnie najmarniejszy. Chcesz przebić Ziobro? Już prawie.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @kodozmian
  ale nie trzeba się jakoś szczególnie wywyższać nad niedorozwojami, którzy pedofilię uważają za bioenergoterapię.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @kodozmian
  podejrzewam, że jesteś skur wy synem
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  To przed takimi wartościami cywilizowanego świata jakie prezentuje pan prof. Safian wzdrygają się, pan Morawiecki, Duda, Kaczyński, Ziobro i pozostałe postaci o kryształowych charakterach i nieużywanych sumieniach. Cała ta ekipa, doskonale dobranych prowincjonalnych matołków, warta "funta kłaków" postanowiła zaproponować Polakom inny sposób opisu wartościowania historii.
  Wychodząc z założenia, że prawdę można i należy negocjować łatwo sami wpadają w pułapki zastawiane na swoich adwersarzy.
  Niedouczeni prawnicy, adresują swoje argumenty do jeszcze bardziej niezorientowanych w temacie wyborców, pocieszając się wzajemnie i tuszując w ten sposób niekompetencje jak i brak profesjonalizmu.
  już oceniałe(a)ś
  18
  0
  Do jakiego dna doszedl w Polsce system prawa, ze taki NIEDOUK jak mgr Ziobro dyryguje prokuratura i sadami ?. Czy ten kraj sie obudzi, czy ponownie o przyszlosc RP bedzie decydowac gmina Jezowe w powiecie nizanskim?.Jesli przezyje do glosowania, bo u nich tylko 15% zaszczepionych ale za to 95% glosuje za pisem.
  już oceniałe(a)ś
  17
  0
  Do tej pory KUL znany był z promowania Czarnka (ostentacyjne umorzenie postepowania dyscyplinarnego, powołanie na profesora uczelnianego) i tępienia ks. prof. Wierzbickiego (wszczęcie postępowania dyscyplinarnego za wypowiedzi); wyglądało na to, że nikt wykraczający poza poziom Czarnka nie może liczyć na uznanie KUL. No to jest chociaż jedna jaskółka, która wiosny nie czyni, ale może?...
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Oraz synem zdrajcy narodu polskiego.
  @akst1@gazeta.pl
  Dziadek z Wehrmachtu? Co ma piernik do wiatraka?
  już oceniałe(a)ś
  1
  0