Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z najnowszego sondażu firmy Research Partner przeprowadzonego na panelu Ariadna od 16 do 19 lipca wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to na Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 30 proc. osób. To takie same notowania, jakie rządząca koalicja miała w poprzednim sondażu tej pracowni na początku lipca

Zmieniła się jednak kolejność na dalszych pozycjach. Z 18,6 do 24 proc. wzrosło poparcie dla Koalicji Obywatelskiej. Polskę 2050 poparłoby 17,4 proc. ankietowanych - w poprzednim badaniu było to 19 proc. 

Mandaty w parlamencie zdobyłyby jeszcze Lewica, ciesząca się poparciem 7,5 proc. respondentów oraz Konfederacja, na którą swój głos oddałoby 5,9 proc. Polaków. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Ponad 11 proc. badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Frekwencja wyborcza wyniosłaby 71 proc. To wzrost o 4 pkt proc. w stosunku do poprzedniego badania.

Sodnaż Research PartnerSodnaż Research Partner mat.prasowe

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.