Podczas przemówienia Marszałkini Sejmu RP Elżbieta Witek, w odpowiedzi na wyrażone przez nas niezadowolenie z działań rządu, powiedziała: "To jest grupa krzykaczy, która nie jest stąd. To są ludzie przyjezdni, ktoś im za to zapłacił, żeby tutaj się tak zachowywali." Oświadczamy: Jesteśmy stąd. Mieszkamy w województwie lubuskim, w Polsce, w Unii Europejskiej.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W związku z wprowadzającą w błąd opinię publiczną wypowiedzią Marszałkini Elżbiety Witek na Pikniku Zdrowia w Otyniu, województwo lubuskie, w dniu 17 lipca 2021, oczekujemy sprostowania i domagamy się publicznych przeprosin w mediach tradycyjnych i społecznościowych.

Podczas przemówienia Marszałkini Sejmu RP Elżbieta Witek, w odpowiedzi na wyrażone przez nas niezadowolenie z działań rządu, powiedziała: „To jest grupa krzykaczy, która nie jest stąd. To są ludzie przyjezdni, ktoś im za to zapłacił, żeby tutaj się tak zachowywali."

Wobec powyższego uczestnicy, o których mowa, oświadczają:

1. Jesteśmy stąd. Mieszkamy w województwie lubuskim, w Polsce, w Unii Europejskiej.

2. Braliśmy udział na spotkaniu w Otyniu z własnej i nieprzymuszonej woli, zrobiliśmy to z poczucia obywatelskiego obowiązku.

3. Nie zostaliśmy opłaceni przez osoby trzecie lub instytucje, a do Otynia przyjechaliśmy na własny koszt.

Od Marszałkini Elżbiety Witek oczekujemy publicznych przeprosin uczestników i uczestniczek protestu. Jednocześnie informujemy, że działania nasze mają na celu obronę demokracji i wynikają z przeświadczenia o szkodliwości dla Polski i Narodu działań partii PiS, która nie przestrzega Konstytucji RP i opłaca nieobiektywne upartyjnione media. Zachowanie Marszałkini Sejmu Elżbiety Witek oceniamy jako niegodne zajmowanego stanowiska. Oświadczamy, iż nie zamierzamy rezygnować ze swojego konstytucyjnego prawa do różnorodnych form wyrażania dezaprobaty, między innymi protestów.

Podpisali: Agnieszka Chyrc, Danuta Gryglik, Wiesław Gryglik, Izabela Kotyza, Wiesław Kotyza, Joanna Liddane, Romana Mucha, Emilia Piotrowicz, Elżbieta Sekular, Katarzyna Świątkowska-Urban, Leszek Urban

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Oni sądzą po sobie, Szanowni Państwo.

  Otóż ta patowładza wszystkim się opłaca - płaci swoim wyborcom, płaci (dużo więcej) swoim członkom, płaci swoim zwolennikom, ba, płaci nawet za to, aby na tych forach ktoś ją lubił. To skrajna patologia. No i łatwo się domyśleć, co się stanie, jak się skończą pieniądze.
  @milleniusz
  Co się stanie gdy skończą się pieniądze? Niejaki Rydzyk ogłosi kolejną zbiórkę na ratowanie Ojczyzny. Będzie tak wspaniałomyślny, że w tym celu udostępni swoje wszystkie, osobiste konta.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @swistak
  Ciekawe czy nowowybrany rzecznik praw obywatelskich nie powinien pouczyć Pani marszałkini Witek o prawach obywatelskich.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @swistak
  Ale potem się kaską nie podzieli
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Pani Witek wie, że swoich PIS wozi gdzie sie da. By za tłum robili, by głośno krzyczeli. Jak ktoś już powyżej napisał, pani Witek i cały PIS oceniają innych poprzez siebie i dlatego bardzo osobiście odebrali Państwa uwagi. Dziękuję, że Państwo tam byli i pokazali, że małe miasteczka potrafią być wyjątkowo silne i odporne na pisowską propagandę.
  Była mieszkanka Lubska.
  już oceniałe(a)ś
  95
  0
  Wyrażam wielkie uznanie dla Państwa - za trwanie przy zasadach, za odwagę głoszenia swych przekonań, za to, że nie daliście się sprowokować. Serdecznie pozdrawiam.
  już oceniałe(a)ś
  75
  0
  Szkoda gadać, Witek to prymitywne babsko a jest marszałkiem jedynie z woli żoliborskiego niechluja.
  już oceniałe(a)ś
  69
  0
  Nie przeprosi - pozwać.
  już oceniałe(a)ś
  44
  0
  Drodzy Państwo, składam należne wyrazy szacunku za waszą postawę, ale trzeba być realistą. Tylko pozew o "obrazę uczuć religijnych", oczywiście żartuję, ale pozew o zniesławienie może odnieść skutek. Przeprosin można oczekiwać od człowieka kulturalnego, któremu pod wpływem emocji coś głupiego się wyrwało. Człowiek kulturalny przeprosi że względu na wyznawane zasady i nie trzeba o to apelowac. Niestety pani Witek obok kultury nawet nie stała i tego w przedwojennych książkach o mordzie katyńskim nie doczytala.
  już oceniałe(a)ś
  34
  0
  Mogłaby coś rzucić swojej córce, bo biedna zbierała na życie po internetach...
  już oceniałe(a)ś
  30
  0
  Witek do reszty rujnuje resztki autorytetu Sejmu. Ale czego oczekiwać od istoty o poziomie intelektualnym rozwielitki...
  już oceniałe(a)ś
  25
  0