Pan Piotrowicz z lubością powrócił do roli, jaką odgrywał w latach swej młodości. Znów może "przeczołgać", może udowodnić swoją bezkarność - pisze czytelniczka.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Po niesławnych obradach Trybunału Konstytucyjnego mam przekonanie, że zarówno pan Piotrowicz, jak i Pan Jędrzejewski przebrali się w togi z biało-czerwonym krawatem.

Przy czym pan Piotrowicz z lubością powrócił do roli, jaką pełnił w latach swej młodości. Znów może "przeczołgać", może udowodnić swoją bezkarność.

Rzecznik rządu swoją konferencję prasową kończy rechotem, podobnym do reakcji  Leppera, który był rozbawiony odczuciami prostytutki.

Zaś doradca braku edukacji, przy aprobacie swego przełożonego, wypowiada się na temat cnót, o które się nie otarł nawet przypadkiem. Strach pomyśleć, ale chyba wychował się w lokalu, w którym o piątym pokoju nie słyszano. Nie mówiąc o jego istnieniu.

Oczywiście w Polsce, co opisywał Mickiewicz w "Dziadach", wewnętrznego ognia nic nie wyziębi, ale już od dawna nie widziano tak mocnej skorupy.

Z głębokości dołu widać tylko skrawek rzeczywistości. Dziś właśnie taki.

Czytelniczka

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To zdjecie Piotrowicza i tzw.trybunalu konstutucyjnego Przylebskiej bedzie dokumentowac polityczna hanbe, ktora istniala w Polsce na dlugie nadchodzace lata. Bedziemy sie dlugo wstydzic, ze na cos takiego pozwolilismy !.
  @NotForLie
  Mam do Ciebie prośbę: czy mógłbyś w czasie pisania nacisnąć tak od czasu do czasu ,,alt"? Chodzi o komunikatywność Twoich wypowiedzi.
  już oceniałe(a)ś
  2
  3
  Przebrali się i ogonami na mszę dzwonią...
  @WJW
  pisBOLSZEWICKIE shambo
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Pozostaje "tylko splunąć' ? Co na to "jego rodzina" - spadło "to,to" z księżyca ?
  Ten K. to specjalista od znajdowania g.. w Narodzie (i odpowiedniego wykorzystywania).
  już oceniałe(a)ś
  62
  0
  Podły człowiek z podłą duszą.
  @reggychh
  ????? go
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  gdyby ten facio na fotce miał poza biało czerwonym krawatem i czapkę-tytke papierową po cukrze na głowie jeszcze mial czerwona kule na nosie to myślałbym że to cyrkowy klown.
  już oceniałe(a)ś
  45
  0
  Jedyne co mozna tu napisac komentujac zachowanie tego zawodnika to ze kedys mu ktos w m... da i to szybko. Nie za bardzo mi sie chce czekac na zmiane wladzy i osodznie tego ochydnego osobnika.
  już oceniałe(a)ś
  41
  1
  Coś w tym jest, że prawie wszystkie pisuary mają takie odrażające mordy.
  już oceniałe(a)ś
  28
  0
  my suweren czyli prawdziwa władza powinniśmy ich wszystkich złapać i pozabijać. suweren ma prawo zrobić tak z ludzi którzy przestali go reprezentować i działają na jego szkodę. zróbmy to!
  @bb7676
  wystarczy wsadziç i skonfiskowaç majátek
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @bb7676
  wytarzać w smole i pierzu, a potem na furze łajna wywieść za wschodnią granicę - do "ciepłego człowieka"
  już oceniałe(a)ś
  13
  0
  @Papaya72
  To za mało, dlaczego mając żyć w pierdlu za nasze pieniądze, wysłać do kamieniołomów to chociaż poczują co znaczy pracować.
  już oceniałe(a)ś
  5
  1