Jak pewnie już wiecie Agnieszka Czerederecka, Marta Lempart i Klementyna Suchanow są oskarżane przez prokuraturę Ziobry i grozi im do 8 lat więzienia. Niniejszym więc donoszę, że organizowałam protest i uczestniczyłam w nim z własnej woli. A Wy?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Akt oskarżenia przeciw liderkom Strajku Kobiet Marcie Lempart, Klementynie Suchanow i Agnieszce Czeredereckiej prokuratura wysłała do sądu w piątek 9 lipca. Zarzuca im "sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia i zdrowia wielu osób" i "spowodowanie zagrożenia epidemiologicznego (...) poprzez organizację i prowadzenie marszów w październiku, listopadzie oraz grudniu 2020 r. na ulicach Warszawy". Teoretycznie grozi im do 8 lat więzienia.

Jak to skomentowała w wywiadzie dla "Wyborczej" Marta Lempart? - Prawdopodobnie szykują coś, co wywoła olbrzymi społeczny sprzeciw i zawczasu chcą go maksymalnie osłabić. Wysyłają sygnał: dobrze się zastanówcie, zanim coś zrobicie, bo my jednego po drugim każdego z was wyłapujemy.

Akcję poparcia dla liderek OKS starała się uporządkować Magda Staroszczyk,.napisała na FB: Sporo osób deklaruje wsparcie i solidarność z Agnieszką, Martą i Klementyną - super! Ale żeby autodonos był skuteczny, musimy wysyłać pisma, a nie tylko postować na Fejsie.

Jak pewnie już wiecie Agnieszka Czerederecka, Marta Lempart i Klementyna Suchanow są oskarżane przez prokuraturę Ziobry i grozi im do 8 lat więzienia. Niniejszym więc donoszę, że organizowałam protest i uczestniczyłam w nim z własnej woli. A Wy?

Poniżej wzór pisma do wykorzystania: https://obywatele.news/obywatele-rp-zlozyli-autodonosy-w.../

Akcję poparł Marek Beylin na FB: Ziobro chce posłać do więzienia, nawet na osiem lat, Agnieszkę Czerederecką, Martę Lempart i Klementynę Suchanow za organizowanie protestów Strajku Kobiet. Dołączam się więc do oświadczenia Magdy Staroszczyk. Oświadczam, że brałem udział w tych protestach z własnej woli i publicznie zachęcałem do udziału w nich.

Składajmy takie oświadczenia jako wyraz solidarności. No i niechże Ziobro oskarży jeszcze kilka tysięcy osób. Będzie bal.

Do oświadczenia Magdy Staroszczyk i Marka Beylina swoje dołączyła także Natalia Waloch.

Inne wyrazy wsparcia

Pod wspomnianym już wywiadem z Martą Lempart poprosiliśmy o wsparcie dla niej i innych uczestniczek i uczestników kobiecych protestów.

Oto niektóre z Waszych wpisów, dużo w nich wsparcia, ale także determinacji.

E11ka: Gdyby tak każdy wypowiadający się publicznie używał języka pani Marty: tak, tak - nie, nie, raz dwa obnażylibyśmy mechanizmy socjotechniki rządzących. Pani Marto, byłam na protestach, widziałam Panią w akcji i mimo że nie lubię zgromadzeń, to pójdę znowu. Nigdy nie będziesz szła sama.

premie-nam-sie-naleza: Marta jesteśmy z Tobą!

Redy: Marta Lempart powinna dostać dożywotnią emeryturę polityczną za bohaterstwo w walce o kraj. Niestety, w tej kartonowej szopce się to nie wydarzy.

sol_invictus: Pani Marto, Pani Klementyno i inne Panie. Trzymajcie się. Macie nasze wsparcie.

FrytkaPunk: Szanowna Pani

Byłem i jestem z Wami. Wroga mamy jednego: Zło. Proszę się nie poddawać. Wiem, lekko nie jest, ale oprócz Pani i Strajku Kobiet nie widzę innej nadziei na zmianę. Też mam jeden wyrok w trybie nakazowym i walczę dalej.

alek45: Popieram Was Pani Marto!

Pit20: Kochane, dałyście nam nadzieję, energię i wolę walki. Nikt nam tego nie zabierze. Możecie być z siebie DUMNE i spać spokojnie.

tejot: Jakkolwiek z Martą nasze drogi w działalności politycznej rozeszły się już dość dawno temu, to jednak nigdy nie pozwolę, aby ktoś Martę obrażał! Robi to, co uważa za właściwe z poświęceniem i odwagą godną podziwu.

A ten list przyszedł z Żor: Chciałbym tą drogą przesłać wyrazy wsparcia dla Organizatorek i Uczestniczek marszów protestacyjnych kobiet w sprawie pełnych praw obywatelskich, legalnej aborcji i wychowania seksualnego w szkole oraz przywrócenia demokracji w Polsce.

TRZYMAJCIE SIĘ CIEPŁO!

Józef

emerytowany górnik

i jeszcze jeden: Szanowne Panie!!

Bardzo dziękuję za wszystko, co robicie. Jesteście motywacją, inspiracją i nadzieją na lepszą przyszłość bez dyktatorów i ich sługusów.

Pozdrawiam, trzymam za Was kciuki i czekam na informację, gdzie i kiedy mogę z Wami zaprotestować.

Rafał

listy@wyborcza.pl 

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Sprzedać je wszystkie do marokańskich domów uciech!
  już oceniałe(a)ś
  1
  6