Planowana ustawa prowadzi do wyeliminowania z rynku legalnie działającego nadawcy - TVN. To ograniczenie dotknie wszystkich obywateli i obywatelki, jako kolejny krok do odebrania nam prawa do informacji niezależnej od nacisków politycznych.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Konstytucja RP zapewnia wolność mediów oraz prawo do pozyskiwania i rozpowszechniania informacji. Przestrzeganie tych praw jest wyznacznikiem jakości demokracji. Dotąd rządzący przejęli telewizję i radio publiczne, kilkadziesiąt tytułów prasy lokalnej i portali internetowych. Media te nie gwarantują wolności słowa i pluralizmu, nie spełniają funkcji kontroli działań władz. Media publiczne szerzą nienawiść i służą atakom na osoby, grupy społeczne i ugrupowania opozycyjne, wedle zapotrzebowania koalicji rządzącej.

Obecnie planowana jest ustawa, która prowadzi do wyeliminowania z rynku legalnie działającego nadawcy – TVN. To ograniczenie dotknie wszystkich obywateli i obywatelki, jako kolejny krok do odebrania nam prawa do informacji niezależnej od nacisków politycznych.

Jako stowarzyszenie powołane, aby bronić wartości demokratycznych i konstytucyjnych, nie zgadzamy się na dalsze niszczenie wolnych mediów, odbieranie nam prawa do informacji i debaty publicznej. Obawiamy się, że projekt nowelizujący ustawę o KRRiT ma służyć całkowitemu zdominowaniu rynku przez media zależne od rządu i tłumieniu wszelkiej krytyki władz.

 Komitet Obrony Demokracji

listy@wyborcza.pl

 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  To powinien być stanowczy protest, nie tylko oświadczenie! Władza rozbójnicza nie przestrzegająca prawa i Konstytucji nie ma moralnego prawa do rządzenia! TVN i Gazeta Wyborcza to nasze nieliczne kotwice w świecie normalności i prawdy. Może ludzie wreszcie się przebudzą i zrzucą uzurpatorów!
  @chemik49.
  Nadszedł najwyższy czas aby ludzie dobrej woli zaczęli walczyć o swoje prawa i sprawiedliwość !
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Na forum tym czesto pisuje pisowski propagandysta nick_psik. Prawdopodobnie jest to "liczydlo" Ziobry zbierajace informacje o tych nie wielbiacych zakonu pisowskieo. Po zmianie wladzy pis za to wszystko co zrobil z polska Konstytucja powinien zostac ZDELEGALIZOWANY NA ZAWSZE !!!.
  @NotForLie
  Dokładnie tak samo jestem o tym przekonany ! Katobarbarzyńcy którzy są wyznawcami katoniewolnictwa i katodyktatury niemają prawa do istnienia w społeczeństwie demokratycznym !
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Bardzo ładne. Prosimy o taki sam w kwestii liderek OSK i w ogóle łamaniu praw obywatelskich przez grupy uważające się za prawicowo - wyznaniowe.
  już oceniałe(a)ś
  8
  1
  To bardzo dobrze, że KOD zaczął wydawać oświadczenia w ważnych dla życia społecznego sprawach. Nawiązuje tym do znakomitej tradycji Komitetu Obrony Robotników. Tak trzymać.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  O! Oszołomy się obudziły :)
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Kodziarze - to wy jeszcze dychacie?!!
  @pcc
  Jesteśmy, będziemy i przywrócimy praworządne państwo - czy tego chcesz czy nie. Sędziowie neoKRS i inni zostaną pozbawieni swoich stanowisk, które uzyskali w sposób nielegalny.
  już oceniałe(a)ś
  11
  0
  Oświadczenie czego?
  @ajednaknie
  Komitetu Obrony Demokracji dzbanie.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0