Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Z najnowszego sondażu firmy Research Partner przeprowadzonego na panelu Ariadna od 2 do 5 lipca wynika, że gdyby wybory odbyły się w najbliższą niedzielę, to na Zjednoczoną Prawicę głosowałoby 30 proc. osób. 

Na drugim miejscu jest Polska 2050 Szymona Hołowni z poparciem na poziomie 19 proc. W porównaniu z badaniem sprzed miesiąca ugrupowanie straciło 5,6 pkt proc. Wzrosło za to o 2,6 pkt proc. poparcie dla Koalicji Obywatelskiej i wynosi 18,6 proc. 

Mandaty do parlamentu zdobyłyby jeszcze Konfederacja, na którą głos oddałoby 8,2 proc. Polaków, oraz Lewica z poparciem na poziomie 6,4 proc. Pozostałe partie znalazłyby się poza parlamentem. Prawie 12 proc.  badanych nie zdecydowało, na kogo oddać swój głos.

Szacowana frekwencja wyborcza wynosi 67 proc. 

Badanie sondażoweBadanie sondażowe Research Partner

*** Badanie zostało przeprowadzone przez Research Partner na Panelu Badawczym ARIADNA w dniach 2-5.07.2021, na ogólnopolskiej próbie 1041 osób w wieku 18+, dobranej według reprezentacji w populacji Polaków dla płci, wieku i wielkości miejscowości zamieszkania.

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.