Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Grupa lekarzy przeciwnych szczepieniom chce złożyć do Trybunału Konstytucyjnego skargę z powodu "szykan, ośmieszania i nękania" przez samorząd lekarski - napisała Anita Karwowska.

Dziennikarka przyjrzała się działalności zarejestrowanego pod koniec maja (program ogłosili w czerwcu) Polskiego Stowarzyszenia Niezależnych Lekarzy i Naukowców. Głoszą, najkrócej mówiąc, odwrotność tego, co epidemiolodzy, lekarze zakaźnicy, eksperci od szczepień.

Walczą nie tylko ze szczepieniami, ale również z samorządem lekarskim. Zapowiedzieli skargę do Trybunału Konstytucyjnego z powodu „szykan, ośmieszania i nękania" przez tenże samorząd. Chcieliby także znieść obowiązek przynależności do samorządu lekarskiego. Szefową stowarzyszenia jest dr Dorota Sienkiewicz. To pediatra z Białegostoku, która od lat przekonuje o szkodliwości szczepień, rekomendowała np. obywatelski projekt znoszący obowiązkowe szczepienia.

Wasze komentarze

Margita: Jeśli doprowadzą do tego, że lekarze nie będą musieli należeć do Izby, to życzymy sobie informacji o tym na drzwiach gabinetów. Ja chcę wiedzieć, czy przyjmuje mnie lekarz, czy szaman!

exxxx2015: Normalny lekarz nie może być antyszczepionkowcem. Koniec, kropka.

natiter: Uważam, że nie powinni zostać zarejestrowani. Teraz powinno się ich zdelegalizować, dla dobra społeczeństwa.

bombadil.w.locie: Lekarz antyszczepionkowiec to jak geograf płaskoziemca. Nie ma takich lekarzy, a jeśli są, to powinni jak najszybciej przestać nimi być.

hubba_hubba: Tylko czekać, aż odezwie się stowarzyszenie kierowców szykanowanych zakazem jazdy autostradami pod prąd.

Odpowiedzdemetria11: Lekarz antyszczepionkowiec to oksymoron. Taki/a osobnik/osobniczka powinien zwrócić dyplom.

ostatnia_deska: Prywatnie mogą się państwo lekarze nie szczepić, jednak publikowanie zachęt do rezygnacji ze szczepień należy uznać, moim zdaniem, za przestępstwo i przykładnie ukarać. Co najmniej i na pewno utrata prawa wykonywania zawodu.

cierpliwy7: Usuwanie z zawodu i powtórne egzaminy z epidemiologii by ich otrzeźwiły. Izbo lekarska, umiesz innych usuwać, usuń tych, bo zasłużyli.

Trans.Europ.Express: Ci pseudolekarze powinni być z całą bezwzględnością pozbawiani prawa wykonywania zawodu. Nie trzeba apeli, tylko działań.

wszkud: A może trzeba zbadać, czy za nimi nie stoi nasz sąsiad ze wschodu? To przecież klasyczna wojna hybrydowa... Niech pokażą źródła finansowania.

pag19510: Mgr Przyłębska ogłosi wszystko. Pod warunkiem że Kaczyński podczas obiadu wyrazi zgodę.

listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.