Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Democracy Poland Action Committee (Canada)

24 czerwca, 2021 OŚWIADCZENIE

Wyrażając opinie mieszkających w Kanadzie Polaków o poglądach prodemokratycznych, pragniemy przekazać nasze poparcie dla „Gazety Wyborczej", która dla naszej społeczności w Kanadzie i tysięcy Polaków na świecie jest głównym źródłem wiarygodnych i profesjonalnie przygotowanych wiadomości, symbolem demokracji i wartości, które są nam bliskie i o które w dzisiejszej Polsce trzeba walczyć.

Za tę bezkompromisową walkę, za starania, aby Polska była pełnoprawnym członkiem światowej społeczności progresywnych i otwartych krajów, wyrażamy Redakcji głęboki szacunek.

Mieszkając i działając w kraju, gdzie prawa człowieka i zasady demokracji są przestrzegane i szanowane, szczególnie doceniamy rolę „Gazety Wyborczej" i nie wyobrażamy sobie, aby miała zmienić swój profil lub przestać istnieć w obecnej swojej postaci. Jest ona także jednym z ostatnich elementów dawnej, darzonej podziwem i respektem w Kanadzie i na świecie Polski.

Mamy nadzieję, że powstały problem zostanie rozwiązany poprzez pełną wzajemnego szacunku i dobrej woli komunikację i zdrowy kompromis.

Dziękując za dotychczasową działalność, prosimy o trwanie na straży demokracji w Polsce, której kondycja bardzo nas niepokoi.

Malgorzata P. Bonikowska, president, i zarząd Democracy Poland Action Committee (Canada):

Anna Bocheńska

Joanna Ciapka-Sangster

Piotr Jassem

Thomas Lukaszuk

Agata Pilitowska

----

>> Adam Michnik: "Potrafimy iść przeciwko władzy i komercji". Spotkanie czytelników i zespołu "Gazety Wyborczej"

>> Bez "Wyborczej" polska demokracja nie będzie miała duszy, a demokracja bez duszy umiera. List do naszej redakcji, Gazety.pl i Agory (list Jolanty Sacewicz, naszej Czytelniczki z Los Angeles)

>> Kulczyk, Illg, Żakowski i wielu innych piszą do zarządu Agory w trosce o przyszłość "Wyborczej"

>> Oświadczenia Ogólnopolskiego Strajku Kobiet, Wolnych Sądów i KOD ws. "Wyborczej"

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.