Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

MPK Wrocław jest gotowe do przeprowadzenia szczepień pracowniczych. Mamy chętnych prawie 700 osób, w dużej mierze kierowców i motorniczych, mamy podpisaną umowę z profesjonalnym podmiotem medycznym, mamy wyznaczone miejsce do przeprowadzenia szczepień. Brakuje jednak szczepionek.

Mam głęboką nadzieję, że zapowiedzi rządu, w szczególności pana ministra Dworczyka, dotyczące chęci przeprowadzenia szczepień w zakładach pracy były deklaracją gotowości, a nie tylko medialnym hasłem. Przypomnę, że nasi prowadzący każdego dnia stykają się nawet z kilkuset osobami. Są może nie na pierwszej, ale na drugiej linii frontu.

Dlatego też apeluję do rządu o szybką i pilną dostawę szczepionek dla naszych pracowników. Ten apel ma dziś szczególne znaczenie. Tego dnia pożegnaliśmy na cmentarzu jednego z naszych pracowników, który zmarł na COVID-19.

Dodam, że dostawa szczepionek, z której mogłoby skorzystać MPK Wrocław, zapowiadana jest dopiero na przełom maja i czerwca.

Krzysztof Balawejder

prezes zarządu MPK Wrocław

listy@wyborcza.pl

Czytaj także:

Menedżerowie, krewni i znajomi zaszczepili się w banku PKO BP

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.