Dlaczego przy przyjęciu do szpitala nie wystarczy zaświadczenie o szczepieniu przeciw COVID -19 wydawane przez przychodnię? - pyta czytelnik.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

 Wydaje mi się, że wymyślono ciekawy system zaświadczeń o szczepieniu przeciw COVID-19. Okazało się, że przy przyjęciu do szpitala (np. szpital w Piasecznie - na operację onkologiczną) nie są honorowane zaświadczenia wydawane przez przychodnie przy I szczepieniu i poświadczane ponownie przy II.

Wymagane jest bowiem zaświadczenie wydawane drogą elektroniczną przez Centrum e-zdrowia w Min. Zdrowia przy użyciu tzw. profilu zaufanego.

Zdobycie tego profilu (nieproste nawet dla ludzi obytych z komputerami) wymaga wizyty w punkcie potwierdzającym profil. W tym przypadku chodzi o wizytę w Urzędzie Skarbowym Warszawa-Mokotów.

Kiedy już się dojedzie, to okazuję się, że trzeba się umówić na wizytę na określony dzień i godzinę - z pewnym wyprzedzeniem. Umówiłem się, by załatwić to potwierdzenie profilu. Podobno można to załatwić poprzez Skype`a drogą wideorozmowy, ale mi się nie udało połączyć. Ja mam lat 75+, komputer, wnuka obeznanego z informatyką i z samochodem (zawiezie mnie ponownie do Urzędu Skarbowego Mokotów).  Zapewne mnie się uda. A innemu?

A co ma zrobić samotny emeryt wykluczony cyfrowo, bez samochodu, zakwalifikowany na operację onkologiczną lub inną?

czytelnik

Listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czyli niezaszczepiony nie ma prawa do ratującego życie leczenia. Bo przecież każde życie się, qrva, liczy. A śmiertelność o połowę wyższa od średniej za ostatnie dziesięć lat to przez tych podłych egoistów, co masiećkuf na ulicy nie naszajom.
  już oceniałe(a)ś
  8
  0
  Zrobic testament dla ojca z Torunia
  już oceniałe(a)ś
  6
  3
  Nie wiem, czy chodzi o profil zaufany, który też pozwala się zarejestrować na szczepienia przeciw Covid-19, jeśli tak to wystarczy mieć konto w banku i nie ma potrzeby jeżdżenia gdziekolwiek. Też mam 75 lat, nie mam wykształcenia technicznego, a założyłam takie konto bez niczyjej pomocy i korzystam z niego przy wykupowaniu recept oraz zarejestrowałam się na szczepienia :)
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  Beznadzieja. Ale wynika to z (czesciowo uzasadnionego i w pelni uzasadnionego w stosunku do wladz) braku zaufania
  już oceniałe(a)ś
  3
  1
  Przy setkach fałszywych zaświadczeń dla różnych celów, nie dziwi stosowanie zasady ograniczonego zaufania.
  już oceniałe(a)ś
  3
  6