"Wyrok" Trybunału Konstytucyjnego potwierdza, że Rzecznik Praw Obywatelskich skutecznie bronił naszych praw i wolności!
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Wyrok Trybunału Konstytucyjnego Julii Przyłębskiej w trzy miesiące usunie ze stanowiska RPO Adama Bodnara. Jak żegnają go czytelnicy „Wyborczej” i w jaki sposób komentują wyrok.

Cytrynowka: Pan Adam Bodnar RPO TYSIĄCLECIA

grapa123: Szacunek i podziękowania dla Pana Bodnara !

Gosposia: Bodnar na prezydenta RP. Mąż stanu, najwyższa kultura osobista, najwyższe zaufanie. Krystaliczny kandydat zwykłych ludzi. Nie zapomnijmy.

TRP: Ten "wyrok" potwierdza, że Rzecznik Praw Obywatelskich skutecznie bronił naszych praw i wolności! Ostatnim jego wielkim sukcesem było zablokowanie, być może czasowe, przejęcia przez Orlenbajtka prasy lokalnej!

Jaka przyszłość nas czeka

bb7676: Tak się rodzi dyktatura, teraz kolej na wypowiedzenie Konwencji Stambulskiej.

Lessmeansmore: Rzecznik Praw Obywatelskich powinien być wybierany w wyborach bezpośrednich - przez obywateli, a nie przez polityków . Obywatele - to nie gęsi i swój język mają. BODNAR pokazał klasę - ukłony i wielkie obywatelskie podziękowanie . On sam potrzebny będzie bardzo obywatelom odrodzonego państwa obywatelskiego - na innym - bardzo merytorycznym przyczółku !

beatle2: Z przytaczanego przez Piotrowicza uzasadnienia wynika, że wyrok ten ratuje obywateli i prawa obywatelskie przed bezprawiem. A społeczeństwo śpi...

de33deka: W ten sposób - krok po kroku - rządzący zmieniają konstytucję bez wymaganej większości kwalifikowanej. Wspinają się na bardzo wysokiego konia, z którego upadek będzie bardzo bolesny.

Skrajny_centrysta: Dyktatura już jest. Zlikwidowali nawet symboliczny listek figowy, który jako urząd niewiele i tak im mógł zaszkodzić. Ale uwierało ich, że jakiś organ państwowy jeszcze śmie im coś wytykać. Chcą mieć wszystko.

justin_sullivan: Pierwsze, co zrobi zastępca rzecznika za trzy miesiące, to wycofa z SOKiK odwołania od decyzji UOKiK w prawie przejęcia przez Orlen SA koncernu prasowego Polska Press. Wówczas postanowienie SOKiK z poniedziałku o wstrzymaniu wykonania decyzji UOKiK będzie bezprzedmiotowe, a droga do przejęcia prasy lokalnej przez PIS - otwarta.

ego1975: Kiedy PIS demolował TK w 2016 r. byłem wściekły i jednocześnie przerażony. Kiedy zaatakował SN chodziłem na protesty. Brutalnie rozwalali porządek prawny, zaprzeczali wszystkiemu czego nauczono mnie na studiach o prawie i demokracji.

Teraz myślę sobie, patrząc na Piotrowicza, słysząc wrzaski Pawłowicz i słuchając Przyłębskiej , że im więcej i bardziej bezczelnie pisowcy będą niszczyć demokrację pod koniec swoich rządów tym lepiej. Kiedy stracą władzę będzie większa determinacja i przyzwolenie społeczne, by wszystko to uporządkować jednym ruchem, bez oglądania się na nic. Nikt nie będzie honorował kadencji pisowców w TK, SN czy na innych stanowiskach. Będą brutalnie wywalani i wsadzani do więzień, a lud temu przyklaśnie.

Katarzyna Gruszczyńska: Nie ma już nikogo, kto stałby na straży praworządności i naszych praw. Polski już nie ma, wszędzie jest pis, który z obywatelami może zrobić wszystko, co mu się zamarzy. Moim zdaniem jedynym wyjściem jest pozbawienie władzy tych strasznych ludzi na drodze rewolucji. Czekanie na kolejne wybory aby obalić tę władzę jest bez sensu, do tej pory pisowcy pozbawią nas jakichkolwiek praw, w tym prawa wyboru.

listy@wyborcza.pl
 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Nie zapomnimy.
  Przyjdzie czas, że zasługi zostaną docenione.
  już oceniałe(a)ś
  16
  0
  Prof. Adam Bodnar jest idealnym kandydatem obywateli na Prezydenta RP. Mam nadzieję, że kiedyś nim zostanie.
  @modest
  Też mi się to marzy...daj Boże dożyć..
  już oceniałe(a)ś
  6
  0
  PROF. ADAM BODNAR NA PREZYDENTA
  już oceniałe(a)ś
  1
  0