Do posłów Asta i Mularczyka: Zdradziliście hasła: "Wolność, Równość, Braterstwo", którymi się szczyciliśmy. Depczecie je w imię ideologii obskurantyzmu i posiadania władzy.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Nigdy nie zaakceptuję ani ja, ani moje otoczenie dzisiejszego oświadczenia Trybunału Konstytucyjnego,  bo to nie jest uczciwy wyrok.

Panowie Ast i Mularczyk prawie się popłakali pod budynkiem TK, kiedy ich wykrzyczano. Zwracam się do posła Arkadiusza Mularczyka: Chyba pamiętasz, jak tłumaczyłeś parę lat temu wasze bojówki zakłócające wiece opozycji. To prawo demokracji, mówiłeś, hipokryto.

Rozumiem, że demokracja, którą sobie gębę wycieracie, ale jej nie przestrzegacie, jest wybiórcza dla was. Wasze skrępowanie po pytaniu reportera o Stanisława Piotrowicza świadczy o tym, że zdajecie sobie jednak sprawę, że stoicie w tym samym szeregu co on.

Zdradziliście hasła: "Wolność, Równość, Braterstwo", którymi się szczyciliśmy. Depczecie je w imię ideologii obskurantyzmu i posiadania władzy. Nic z tego, postępu nie zatrzymacie!

Waldemar Cieślak

Członek "Solidarności" w latach 1980-81


 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Czy opozycja (cała!) nie może się w końcu zjednoczyć w działaniu i odsunąć tych bezczelnych, niedouczonych i bez skrupułów ludzi, którzy za nic mają konstytucję, prawa obywateli, obowiązki wobec obywateli i wystawiają nasz kraj na pośmiewisko? Kto ma charyzmę, aby to skutecznie zrobić? Zapisze sie w historii...
  @Hania2018
  Nie może, bo to lenie lenie i tchórze na państwowych posadach. Wstyd i hańba.
  już oceniałe(a)ś
  3
  2
  @Hania2018
  Przecież to nie opozycja dała władzę dobrej zmianie, tylko wyborcy. I to dwukrotnie. Pretensje pod właściwy adres...
  już oceniałe(a)ś
  4
  2
  @Hania2018
  Może, ale to nieopłacalne.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  @Hania2018
  I co z tego zapisania? Ze byli sprawiedliwi kiedyś gdzieś tam; tak dawno, że aż nieprawda?
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @pag1951
  Oto skutki wyboru Dudy na p.o. Prezydenta RP (indolencja opozycji w wyborach prezydenckich)
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Hołownia i czarzasty twardo za pislamską kasą na przekupywanie suwerena.
  Dxiękujemy wam, ch..
  @bra-tanki
  Hołownia realizuje polecenia protektora - kk jest za pieniędzmi z Unii, on też przecież dostanie odpowiednie ' co łaska'
  A Czarzasty chyba się zapętlił w chęci odróznienia się od innych . Poza tym ma u siebie Marię Żukowską z przyjaciólmi...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @pag1951
  Formalnie i nieformalnie, to ma pod sobą...
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  @bra-tanki
  Na podziękowania za wcześnie.
  Trzeba postarać się w tym celu o kontakt wyborczo bezpośredni, pięścią większości w mo.dę.
  Czyli bez obecnych pośredników, obżerających się samą marżą w bezruchu.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Tępe pisowskie brudne pały.
  już oceniałe(a)ś
  12
  0
  Prawda jest taka, że PiS daje 700+ i w cuglach wygrywa kolejne wybory. Obgryzą ten kraj do gołej kości. I jak juz nic nie zostanie to może wtedy wygra opozycja. A Kaczy powie, że oni wszytko ludziom rozdali, oni dobre pany. I ciemny lud to kupi.
  @Komentraktor
  I to będzie wina Tuska i opozycji...
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  @Komentraktor
  To jest prawda, i to prawda o opozycji.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  Quelle rigolade! Wolnośc, równość, braterstwo. Dobre.. Jakieś tam prawa człowieka, prawa obywaterla, jakieś deklarację niegdysiejsze jakobińskie1789 polaczkom. A to dobre. Gdzie? W klerpolicyjnym kraju kretynów? I co teraz rodacy? Do pracy! Młoty do roboty, ça va chier...
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Pisi mają nas w garści, szanowna autorko, mogą z nami wszystko co zechcą, nawet zabić. Twój, Wasz, Nasz brak akceptacji nie ma jakiegokolwiek znaczenia. Poszliście jak baranki do rzeźni, jak Żydzi do zamknięcia w ghettach i za chwile do komór rozstrzelań, pomimo swoich poczatkowych frustracji, oburzeń. Mocy sprawczej mniejszość tutaj już nie ma. Masy mają to w tyle, a każdy jednostkowy akt oporu to samobójstwo. Na razie pozwalają sie oburzać listy wsysyłąć, gazety czytać i telewizję. OK. Oburzenie jest pierwszy stopień pałowania i zaskoczenie, dalsze to tylko tępy, obojetny BÓL. Przyzwoitość każe nie życzyć od pałowania bólu. Pisi mogą generalnie wszystko, więc dlaczego wciąż tak łamia? Wciąż tak bezczelnie KŁAMIĄ? Oto ich tajemnica.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Autor tekstu może nie akceptować orzeczeń TK, ale to nie ma żadnego prawnego znaczenia, ponieważ wszystkie instytucje i sądy w naszym kraju, jak najbardziej, akceptują orzeczenia TK, co oznacza, że orzeczenia TK stają się obowiązującym prawem dotyczącym także autora tekstu.
  @arawin321
  Andrzeju Wojtyczko - łżesz!!
  już oceniałe(a)ś
  4
  0
  @bazbaz1973
  Nie, to tylko kretyński bełkot.
  Łgarstwo wymagałoby inteligencji i elokwencji.
  już oceniałe(a)ś
  0
  0