Od poniedziałku na szczepienia przeciwko COVID-19 mogą zapisywać się osoby z kolejnych roczników. Pierwszym był 1962, od dzisiaj czynne e-skierowania mają osoby urodzone w 1963 r.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Każdego kolejnego dnia rejestrować mogą się osoby urodzone w kolejnych latach, aż do rocznika '73, który będzie zapisywał się 24 kwietnia. Można to zrobić przez internet (pacjent.gov.pl), w punktach szczepień, dzwoniąc na infolinię 989 lub wysyłając SMS pod numer 880 333 333.

W zeszłym tygodniu koordynujący szczepienia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział: – Musimy być elastyczni. Jeżeli okaże się, że frekwencja jest tak duża, że zaczyna brakować terminów, wtedy możemy na jeden-dwa dni wstrzymać proces szczepień.

Zapowiedział, że w tym tygodniu NFZ poda informacje o utworzonych przy pomocy samorządów nowych punktach szczepień, ale jednocześnie stwierdził, że w Polsce brakuje szczepionek, nie punktów. Na razie jest ich ok. 6,5 tys. 

W najbliższą środę przyjedzie do Polski pierwsza dostawa blisko 120 tysięcy dawek szczepionki Johnson&Johnson. Jak zapowiada Dworczyk, dostaną je zespołowy wyjazdowe, które szczepią pacjentów z ograniczoną mobilnością, np. obłożnie chorych.

Podał, że do końca maja jest 1,5 miliona wolnych terminów na szczepienia, a w ostatnich 10 dniach na konkretne terminy szczepień zapisało się 900 tysięcy osób powyżej 60. roku życia.

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi 
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
Komentarze
Zaloguj się
Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
Wczoraj info że mamy 2 mln szcz.w magazynie a Dworczyk nadal że ich brakuje? Gdzie jest organizacja miejsc ?
już oceniałe(a)ś
9
0
Wczoraj nie dostarczono szczepionek do kilku punktów szczepień nie licząc się z ludźmi którzy przyjechali mimo wieku i kalectwa. Bo nie, bez tłumaczenia.
już oceniałe(a)ś
4
0