Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Każdego kolejnego dnia rejestrować mogą się osoby urodzone w kolejnych latach, aż do rocznika '73, który będzie zapisywał się 24 kwietnia. Można to zrobić przez internet (pacjent.gov.pl), w punktach szczepień, dzwoniąc na infolinię 989 lub wysyłając SMS pod numer 880 333 333.

W zeszłym tygodniu koordynujący szczepienia szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów Michał Dworczyk zapowiedział: – Musimy być elastyczni. Jeżeli okaże się, że frekwencja jest tak duża, że zaczyna brakować terminów, wtedy możemy na jeden-dwa dni wstrzymać proces szczepień.

Zapowiedział, że w tym tygodniu NFZ poda informacje o utworzonych przy pomocy samorządów nowych punktach szczepień, ale jednocześnie stwierdził, że w Polsce brakuje szczepionek, nie punktów. Na razie jest ich ok. 6,5 tys. 

W najbliższą środę przyjedzie do Polski pierwsza dostawa blisko 120 tysięcy dawek szczepionki Johnson&Johnson. Jak zapowiada Dworczyk, dostaną je zespołowy wyjazdowe, które szczepią pacjentów z ograniczoną mobilnością, np. obłożnie chorych.

Podał, że do końca maja jest 1,5 miliona wolnych terminów na szczepienia, a w ostatnich 10 dniach na konkretne terminy szczepień zapisało się 900 tysięcy osób powyżej 60. roku życia.

Piszcie: listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.