Jeszcze jeden ojciec Rydzyk i paru biskupów pokroju Jędraszewskiego i mamy katoliban nad Wisłą. Sejm zatwierdzi, prezydent podpisze, a jakby Senat próbował taką ustawę zablokować, to od czego jest Trybunał pani Przyłębskiej?
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

"Konwencja stambulska stworzona jest przez tych, którzy dążą do normalizacji homoseksualizmu - co jest niezgodne z wartościami społecznymi i rodzinnymi. Wycofanie się z konwencji w żaden sposób nie oznacza, że narażona będzie na szwank ochrona kobiet. Nadal istnieją mechanizmy prawne umożliwiające takie działania. W porozumieniu tym widzimy jednak zagrożenie dla religii, honoru i przyzwoitości. Nasz kraj nie musi naśladować innych. Rozwiązanie problemu ochrony praw kobiet leży w naszych własnych zwyczajach i tradycjach“.

Jeśli ktoś myśli, że to wypowiedź prezesa Kaczyńskiego lub jednego z jego zwolenników, jest w błędzie. To słowa prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, który właśnie wypowiedział konwencję stambulską.

Z tego wynika, że pan Kaczyński nie bierze przykładu wyłącznie z Orbána , ale blisko mu i jego zwolennikom do satrapy tureckiego.

Turecki prokurator, zesłany przez turecką prokuraturę generalną na prowincję, doczekał się od Europejskiego Trybunału Praw Człowieka satysfakcji. Trybunał uznał, że zesłanie to było naruszeniem jego praw obywatelskich do otwartej krytyki systemu.

Brawo panowie, patrzcie, jak blisko wam do Erdogana, jeszcze jeden ojciec Rydzyk i paru biskupów pokroju Jędraszewskiego i mamy katoliban nad Wisłą. Sejm zatwierdzi, prezydent podpisze, a jakby Senat próbował taką ustawę zablokować, to od czego jest Trybunał pani Przyłębskiej?

A jakby co, to mają "bat" na marszałka Grodzkiego, bo dla tej formacji politycznej znalezienie świadków nie jest problemem.

W Rosji, na Ukrainie i Białorusi ogromna liczba byłych towarzyszy komunistycznych uwłaszczyła się na reformach politycznych Gorbaczowa, powstały tam niebywałe fortuny i kasta oligarchów. Na Węgrzech dzięki działaniom Orbána za pieniądze europejskie próbują się urządzać oligarchowie partii Fidesz.

A w Polsce fortuny robią członkowie rodzin pisowskich partyjniaków z Danielem Obajtkiem na czele. 

A co na to naród? Ano nic, bo już w ramach narodowego "nowego ładu" gospodarczego mruga do narodu kolejna dodatkowa emerytura, no i kwota wolna od podatku.

Obywatel UE

Listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  "Mamy katoliban nad Wisłą". A czego się spodziewaliście? Zstąpił duch i odnawia oblicze ziemi, tej ziemi. Ten typ tak ma i inaczej nie umie.
  już oceniałe(a)ś
  20
  0
  Polacy pod kątem obywatelskim to strasznie sprzedajne kury są... Pozdrawiam z UE ;)
  @cab2987
  pod kazdym katem, pod kazdym..... nie tylko obywatelskim niestety.
  już oceniałe(a)ś
  7
  0
  Katoliban to już tu mamy od 2015 r.
  już oceniałe(a)ś
  14
  0
  Jak się obudzimy, znowu będzie za późno. Jak zwykle. Bo czego uczy historia, zwłaszcza Polaków? Że nigdy nikogo i niczego nie nauczyła.
  @nabuchdonozor
  I nie nauczy. Wiedzy i doświadczeń się nie dziedziczy - każde z pokoleń musi zbierać własne. Stąd bierze się powtarzalność błędów.
  już oceniałe(a)ś
  2
  0
  No jak to gdzie prezes szuka inspiracji? U wszystkich byłych i obecnych dyktatorów.
  już oceniałe(a)ś
  9
  0
  Zwrócę uwagę na fakt, że jako silnie wierzący pan prezes może niebawem podpaść pod opiekę czarnych dla staruchów. A wtedy nikt już go potrzebował nie będzie. Może też nie być ochrony, bo za oficjalną kasę wiele nie zdziała. W takim opiecznym domku wesoło nie będzie. A i współpensjonariusze mogą okazać się mało współczujący. Wtedy to obecnie pierwsza osoba w państwie odczuje co znaczy być na łasce tego państwa. Życzę długich lat życia, za jego standard nie ręczę.
  @maryla02
  Od kiedy to prezes jest silnie wierzący? Jego wiara to ściema.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  To wbrew pozorom kolejny krok do laicyzacji Polski. Nie ma tu jeszcze pełnego katotalibanu (są narody jeszcze bardziej kościółkowe niż my wystarczy się na południe USA przejechać, oni tam jeszcze z czasów wojny secesyjnej nie wyszli) i może nie być gdyż ciągle wciskanie religii gdzie popadnie spowoduje u młodych odchyłkę w drugą stronę. Jak po komunie. Polska stanie się jak Hiszpania, krajem postkatolickim, zaś proces laicyzuji już i tak duży przyspieszy
  już oceniałe(a)ś
  0
  0
  To wbrew pozorom kolejny krok do laicyzacji Polski. Bo młodzi i kobiety będą mocno wkurzeni. Będzie tak jak po komunie, tzn. odchyłka w drugą stronę. Polska stanie się krajem postkatolickim, bo młodzi już na prawicę nie zaglosuja
  już oceniałe(a)ś
  0
  0