Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Inna historia – nowa przeszłość za starą - kolejna wirtualna debata Concilium Civitas.

W panelu udział wezmą profesorowie, członkowie Concilium Civitas: Małgorzata Fidelis (Chicago), Marta Figlerowicz (Yale) i Jan Grabowski (Ottawa).

Debatę poprowadzi Jacek Żakowski (Collegium Civitas, „Polityka”).

Rozpoczęcie: wtorek, 16 marca, godz. 18.30.

Punktem wyjścia do rozmowy będą ataki na badaczy ujawniających prawdę o udziale Polaków w Zagładzie – ostatnio prof. Barbarę Engelking i prof. Jana Grabowskiego – oraz trudność, z jaką przebija się społeczna historia Polski opisywana ostatnio m.in. przez Adama Leszczyńskiego w „Ludowej historii Polski” i Briana Porter-Szucsa w książce „Całkiem zwyczajny kraj”, a wcześniej m.in. przez Andrzeja Ledera czy Daniela Beauvois'a.

Po wykładzie zaprosimy do rozmowy zaproszonych, obecnych na Zoomie, a wszystkich zachęcamy do komentarzy i pytań na FB Concilium Civitas. Przekażemy je panelistom.

Debata będzie transmitowana na Wyborcza.pl oraz Facebooku – m.in. Concilium Civitas, "Gazeta Wyborcza", VIDEO-KOD, Wlodekciejka.tv, Racjonalna.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.