Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

W mojej klatce schodowej jakiś lokator zostawił na parapecie do dalszej lektury przeczytany przez siebie Tygodnik Rodzin Katolickich "Źródło" . Wziąłem sobie do domu ten tygodnik i przecierając oczy ze zdumienia, czytam, a tam istna apokalipsa i zgroza. W niemalże co drugim artykule opisane są prześladowania, jakich księża, zakonnicy i zakonnice doznają w... Polsce.

Tak, tak w Polsce. To wg "Źródła" nie księża prześladują w Polsce kobiety, środowiska LGBT czy ateistów, chcąc wszystkim narzucić swoją dyktatorską i antydemokratyczną ideologię katolicką, ale to oni są niby prześladowani. Teksty z tego tygodnika nadają się niemalże do kabaretu.

Ks. infułat Ireneusz Skubiś tak chociażby pisze w felietonie pt. "Kamienowanie Kościoła":

"Tak w Polsce, w Europie i w ogóle na świecie w ostatnich czasach toczy się bezwzględna walka z Kościołem. Zarzut pedofilii jest dziś przez media przenoszony praktycznie na każdego księdza. Takiej przemocy, którą ateiści podobno potępiają, nie przypominam sobie nawet nawet z PRL-u. W tamtych czasach mogłem wypić kawę w wagonie restauracyjnym, będąc w sutannie, dziś bałbym się tego powtórzyć, takie - normalne przecież - zachowanie. Jakaś opętańcza nienawiść opanowała wielu i sieje zagrożenie, chcąc zniszczyć nie tylko Kościół, nie tylko Polskę, ale wszystko".

Uff..

czytelnik

Czytaj także: Dziś to przede wszystkim Kościół odpowiada za homofobię Polaków

Czekamy na opinie i komentarze. Piszcie:listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.