Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Bardzo mnie interesuje, czy media, które tak zgodnie zaprotestowały przeciwko podatkowi od reklam, są w stanie, i to jak najszybciej, porozumieć się i spróbować wcielić w życie medialne to, co powiedział Jakub Bierzyński. (Dostają od was wszystko - uwagę, scenę i miliony publiczności. Przestańcie ich zapraszać).

Przestańcie zapraszać do siebie Jarosława Gowina i posłów z jego Porozumienia, spróbujcie wyciąć w swoich audycjach i programach innych polityków Zjednoczonej Prawicy.

Jeśli prawdą jest to wszystko, co powiedział Bierzyński, a nie wydaje się, by miało być inaczej, to nie ma na co czekać. Skoro jest sposób na ukrócenie brylowania w niezależnych mediach pisowskich arogantów, to nie wolno czekać nawet chwili.

Zmiana filozofii działania mediów, czyli ograniczenia udziału mijających się z prawdą i aroganckich polityków PiS oraz w ogóle zminimalizowanie ich udziału - to zadania, które można zrealizować, choć będzie trudniej. Łatwa formuła polegająca na konfrontacji polityków z obu stron, ich przewidywany konflikt, może i kłótnia, musiałaby zostać zastąpiona nowym modelem, który nadal byłby ciekawy dla widza czy czytelnika lub słuchacza.

Myślę, że media nie powinny się obawiać krytyki ze strony swoich widzów, czytelników, słuchaczy. Dobrze wiem, że obecność bezczelnych, tokujących bez przerwy, pożal się Boże polityków jest programową zadrą, którą trudno znieść. Wielokrotnie nie mogłam się pogodzić z tym, że oglądam, słucham ich w programie stacji, która w najmniejszym wymiarze nie podziela tego, co oni często wypluwają z siebie.

Droga "Gazeto", jeśli to, co powiedział Jakub Bierzyński, uważasz za trafne i sensowne (może nie w całości), czy jesteś w stanie podjąć się starań, by największe media niezależne zastosowały się, w możliwym dla nich wymiarze, do wniosków wynikających z tego wywiadu?

Hanna Kotwicka

Czekamy na Wasze opinie:listy@wyborcza.pl

 

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.