Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

To tylko niektóre z kolejnych głosów poparcia, które dotarły do redakcji „Wyborczej”. Za wszystkie dziękujemy.

Stała Czytelniczka:

Solidaryzuję się w pełni ze wszystkimi wolnymi mediami. Bez was będziemy bezwolnymi marionetkami w rękach człowieka, który chce być zbawcą narodu.

Popieram taką formę protestu. Niech wolny świat usłyszy ten protest.

Marek:

Jeżeli to konieczne, by chociaż jeden człowiek przemyślał sprawę różnicy między DEMOKRACJĄ a OCHLOKRACJĄ, to popieram!

L. Hecke, Monachium:

Droga redakcjo, tylko nie spocznijcie! Jestem z Wami! Media muszą być wolne!

Alicja Mucha:

W pełni popieram Wasz protest.

Gabriela Wojtaś Baltide:

Jestem od 45 lat we Francji, ale Polska (wolna, demokratyczna!) jest mi droga. Jestem niesłychanie zasmucona tym, co teraz dzieje się w moim kraju. Wierna waszej idei wolności prasy i wolności po prostu, z uszanowaniem i podziękowaniem.

Jerzy W. Wołodźko, Gdańsk:

Muszę przyznać, że miałem jednak chwilę zwątpienia i chciałem przełączyć telewizor na cokolwiek, a nawet na TVP Info. Byłem jednak dzielny!

Ta medialna akcja przejdzie do historii prasy i telewizji światowej. Jestem za nią wdzięczny jako stały prenumerator wirtualny i dawniej czytelnik papierowy.

Bożena i Aleksander Bobińscy:

Państwowa telewizja dostaje corocznie z budżetu RP 2 mld zł. Ponadto ma wpływy z obowiązkowego abonamentu i reklam zlecanych przez państwowe spółki. Pieniądze te idą na prorządową propagandę.

W tej sytuacji pomysł nałożenia haraczu na niezależne media oburza nas i skłania do wyrażenia sprzeciwu. Domagamy się zarzucenia tego projektu i podobnych mających jeden cel – zniszczyć społeczeństwo obywatelskie.

Jolanta:

Podłością jest powoływanie się na pandemię, która zabrała już 40 tys. istnień ludzkich, przy zawłaszczaniu kolejnych mediów. To wyraźnie dowodzi, że rządzący nie posiadają żadnych hamulców w ustanawianiu dyktatury. Wyrażam swój głęboki sprzeciw wobec polityki rządu!!!

Wacław Niezgodziński:

Zdecydowanie protestuję przeciwko niesprawiedliwej i tendencyjnej polityce rządu wobec mediów. Dążenie do politycznego monopolu partii rządzącej w kolejnym obszarze życia obywateli godzi w pluralizm społeczny i demokrację. Zawłaszczanie przez rządzących kolejnego obszaru upodabnia państwo do niechlubnych przykładów dyktatur. Nie taki kraj budowałem i nie w takim kraju chcę żyć!

A.K. Zięba:

Brawo "Wyborcza". Brawo wszystkie wolne media. Tylko radykalne metody uświadomią ludziom, do czego dąży PiS. Mieszkam w Nowej Zelandii prawie 30 lat i śledzę z przerażeniem, do czego prowadzi "dobra zmiana". Jesteśmy z Wami

T. Gąsiorowska:

Byłam, jestem i będę czytelnikiem "Gazety Wyborczej".

Mariola Gajda:

Jestem z Wami, popieram Was z całego serca, dziękuję, że jesteście!

Piotr Zapłata:

Popieram akcje i rozumiem, że nie jesteście sami. Razem się nie poddamy, razem wygramy.

Mieczysław:

PiS zrujnuje demokrację. Polacy, obudźcie się.

Krzysztof:

Jesteśmy oburzeni działaniami rządu. Jesteśmy wiernymi słuchaczami i czytelnikami wolnych mediów, bardzo różnych mediów. Nie zgadzamy się na utrudnianie ich pracy poprzez nakładanie dodatkowych opłat. Nie chcemy być zmuszeni do oglądania wyłącznie telewizji tzw. publicznej, której i tak nie oglądamy.

Hugo:

Brak mi słów na to, co ta "władza" robi z tym państwem. Powiem krótko: wolę umierać, stojąc z podniesioną głową, niż żyć na kolanach. Jestem z Wami!

Ireneusz Kozłowski wraz z żoną, Opole:

Brawo GW! Gorąco popieramy protest przeciwko orbanizacji naszych mediów, czyli zamienienia ich w tubę propagandową pana z Żoliborza i jego dworzan. Trzymajcie się mocno i zdrowo z nadzieją, że jeszcze dwa i pół roku i życie powoli zacznie wracać do normy, czego Wam i przede wszystkim sobie życzę. Jako wieloletni czytelnicy i prenumeratorzy "Gazety Wyborczej" przyłączamy się do protestu przeciwko podatkowi od reklam od wolnych mediów. Oczywiste są cele, jakie realizuje obecny rząd, chcąc pozbyć się krytycznego, rzetelnego dziennikarstwa!  Nie chcemy żyć w kraju, w którym rząd (raczej nierząd) będzie wyznaczał, co mamy czytać i co oglądać! Nie wyrażajmy na to zgody!

Robert:

Popieram  protest. Pozdrawiam wszystkich ludzi dobrej woli. Zwyciężymy.

Marek Rudnicki:

Popieram dzisiejszą akcję protestacyjną wszystkich wolnych mediów.

Piotr Wyganowski, Poznań:

Popieram w pełni protest wolnych mediów. Uważam, że jest głęboko uzasadniony. Nie dajmy się zniewolić pisowskiej propagandzie!!

Stały czytelnik, emeryt:

Popieram Was. Tak trzymajcie, polityka rządu jest jasna, zniszczyć wolne media. Będziemy z Wami.

Piotr Jurczyk:

W pełni Was popieram, byłem rano w szoku, że nie mogę włączyć TVN 24, w samochodzie nie ma RMF FM, są tylko stacje, które nie wiem, dlaczego podają się za publiczne. Jeżeli to ma tak wyglądać, choć w dalszym ciągu kocham swój kraj i ludzi, będę musiał emigrować.

Krystyna:

Wszystko niszczą systematycznie, manipulują, szczują, śmieją się nam w twarz. Wasz protest to nadzieja. Trzymajcie się. Wielu jest z Wami.

Maria Poprawa:

Od lat, a właściwie od początku, jestem z Wami i nie wyobrażam sobie, aby moja "Gazeta", najbardziej wiarygodna i profesjonalna, nagle zniknęła. W pełni solidaryzuję się z Wami i mam nadzieję, że protest otrzeźwi nasze władze i zrezygnują z tego pomysłu. Wolne i niezależne media są podstawą demokratycznego państwa.

Listy@wyborcza.pl

Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie

Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi

Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich. Zrezygnować możesz w każdej chwili.