Arogancja władzy osiągnęła dotąd niespotykane szczyty. Lata PRL-u to jest pikuś w tym, co urządza swojemu suwerenowi władza tzw. Zjednoczonej Prawicy - czytelnik recenzuje naszą rzeczywistość.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

Śledziłem ostatnie wydarzenia w Polsce. I jak mantra wraca do mnie powiedzenie Kisiela o tym gdzie można się zacząć urządzać. ["To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać"]. Moim zdaniem tak wygląda właśnie sytuacja w waszym kraju.

Sztorcowanie dziennikarzy

Arogancja władzy osiągnęła dotąd niespotykane szczyty. Lata PRL-u to jest pikuś w tym, co urządza swojemu suwerenowi władza tzw. Zjednoczonej Prawicy.

Lekceważenie, z jakim spotykają się dziennikarze ze strony rządzących, nie ma równych na świecie, nawet prezydent Putin próbuje zachować jakieś pozory, rządzący w Polsce nie widzą takiej potrzeby. Szczególnie ordynarnie zachowuje się pan „Hiper“ marszałek Terlecki, ale przecież to nie jest jakiś wyjątek. Na konferencjach prasowych dziennikarze gromieni są za swoje pytania, przez pożal się Boże rzeczników prasowych. Oczywiście media rządowe mają tam specjalne przywileje.

Moje ferie lepsze od waszych

Własne nieudacznictwo przypisywane jest natychmiast jakimś wrażym siłom, a prym wiedzie w nich Republika Federalna Niemiec, no i sprawca wszystkich kłopotów Unia Europejska, do której "na swoją zgubę" należycie.

Kiedy zaproszeni do propagowania szczepień na koronawirusa  aktorzy i inni znani ludzie odsądzani byli od czci i wiary, to szczepionki dla prominentów PiS-u nie budzą już większych emocji, niestety również u obywateli.

Była wicepremier Emilewicz ze swoją rodziną na zaśnieżonych stokach. Jej latorośle szusujące na nartach, kiedy reszta miała grzecznie siedzieć w domu w czasie ferii. No cóż, moje ferie są lepsze od waszych!

Opozycja podzielona jak nigdy

Pan Szymon Hołownia, wyłuskuję raz po raz pojedynczych posłów, i nie wróży to nic dobrego. Opozycja zamiast zjednoczyć się jak w latach 89. ubiegłego wieku, jest podzielona jak nigdy dotąd, każdy próbuje gotować swoją własną zupkę. Zjednoczoną prawica święci swoje triumfy. Ustawa mandatowa, przenosiny karne prokuratorów itd., itd. Można wymieniać bez końca.

Skrzywdzone dzieci

Naprawdę zmroził mnie jednak wczoraj reportaż w Radio TOK FM pod tytułem „Piecza”.

Obnażone w nim karygodne zaniedbania i znieczulica władzy w stosunku do dzieci są nie do pomyślenia w normalnym demokratycznym świecie. To czasy Ceausescu, kiedy w rumuńskich domach dziecka wegetowały zagłodzone, wystraszone dzieci.

Pamiętam, jak pan Jaki krzyczał z mównicy sejmowej, jak to w Polsce od czasu rządów prawicy sytuacja rodzin się poprawiła. Jak to głównym ośrodkiem zainteresowania obecnej władzy jest rodzina. Szczególną moją uwagę zwróciło sformułowanie pana Jakiego, że "rodzina jest bijącym sercem kraju". Tak, ma pan rację, szczególnie to bijące jest godne podkreślenia.

Pandemonium rejestracji na szczepienia

Bałagan, żeby mocniej nie powiedzieć, w przygotowaniu szczepień na COVID-19, pokazuje amatorszczyznę, ignorancję i totalny chaos! Rządzący, mając czas na przygotowanie logistycznych rozwiązań, nie zrobili nic! Jak można kazać starszym, schorowanym ludziom stać godzinami w kolejkach, żeby mogli zarejestrować się na szczepienie? Jak można co chwilę zmieniać zasady? Jak można tak nie szanować ludzi?

Obywatel/ka Unii Europejskiej, M.G.J.

Czekamy na Wasze listy: listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Co teraz robi Opozycja w tym jebanym przez pis kraju ??? NIC !!! I TO JEST SMUTNO, zaś suweren sobie dobrze się urządził w dupie kaczyńskiego i we własnym gó...e !!! ***** *** , ale Opozycja chyba w cale nie ma JAJ !!!
  @Spingluon
  Opozycja została zepchnięta do rogu. Do kogo ona ma mówić? Do swoich tylko?
  Każda jej wypowiedź jest przekręcana i wykorzystywana przeciwko niej. W reżimowej tv.
  Objęto więc strategię, że lepiej przeczekać. Bo i tak inaczej nic się nie da zrobić, skoro normalne gadanie nic nie daje. Może i trzeba przeczekać, aż to pisiarskie pokolenie wymrze? Ja też już sobie odpuszczam "nawracanie" w życiu codziennym.

  Szkoda nerwów, bo to i tak nic nie daje, a oni sobie wytłumaczą wszystko na własny sposób. Niewiarygodne są te tłumaczenia, tak przekręcić wszystko. Jednak pada to na podatny grunt i co zrobić.
  już oceniałe(a)ś
  2
  2
  @misiekpysiek2
  no to przeczekali dając POPARCIE WSTECZNE Trzaskowskiemu, który i tak o mało co...
  No to teraz pomyślmy co byłoby gdyby mu realnie pomogli...
  To tylko przykład że można coś więcej niż bredzić po kątach Cyrku - jak się chce. Patrz: bilbordy senatora Burego -świetna akcja obrazkowa -tyle tylko że jego własna.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Jak można? Jak widać można. Dlaczego tak jest? Bo sami na to pozwalamy. Mamy wdrukowany gen uległości i zginania karku. Zamiast wyjść na ulice z pięściami i kamieniami, siedzimy przed wielkimi telewizorami zaklinając rzeczywistość naszym polskim "jakoś to będzie". No i jest.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Nie szanują ludzi, bo szanują pieniądze - ale tylko własne.
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Te wszystkie antycovidowe obostrzenia, czyli kolejki do wejscia. Do przychodni, do urzędu. No może jak pada to daszek postawia i ludzie tłoczą się pod daszkiem. Ale stanie do przychodni na mrozie? ! A w środku nie ma wietrzenia, dezynfekowania, lamp bakteriobójczych. Długopis na sznurku miał był tak jest. Zmarznietemu człowiekowi z zaparowanymi pod maseczka okularami wciskają ankietę do wypełnienia. Kolejna kolejka, kolejny tłok, korek. Zamiast obsługiwać szybko i na bieżąco żeby się ludzie nie gromadzili
  już oceniałe(a)ś
  3
  0
  Nigdy nie wybaczę Hołowni tego, że rozbija opozycję. Troszczy się tylko o własne ego a obywateli ma w tyłku. On będzie odpowiedzialny za to, że Polacy pozostaną w łapach PiS na lata.
  @Suomi
  Hołownia niczego nie rozbija bo nie da rozbić rozbitego od 6 lat. Trzeba te skrawki albo skleić (KTO?) albo zamieść precz (nie pod dywan). Tak czy inaczej generalny remont. I chyba to proponuje Hołownia. Reszta nie proponuje NIC poza własnym trwaniem za publiczne pieniądze. Na dowód: antypomysły PSL w sprawie RPO. Antypomysły Schetyny w sprawie "niepublikowania" tego czegoś trybunału Julki. Brak pomysłów Budki na cokolwiek. Zandberg i Gdula w czapce niewidce.
  Huston, mamy problem
  już oceniałe(a)ś
  2
  1