Mój syn mieszka w Anglii. O 10 rano zadzwoniła miła pani i spytała, czy chce się zaszczepić. Tak? To kiedy chciałby pan przyjść? Czy jutro o godz 12 panu odpowiada? Jak w bajce.
Ten artykuł czytasz w ramach bezpłatnego limitu

EZOP, grecki bajkopisarz z VI w p.n.e mawiał, że każdy z nas nosi dwie sakwy. Jedną z przodu, drugą z tyłu. Do tej z przodu składamy błędy innych, do tej z tyłu nasze własne i dlatego ich nie widzimy.

Polskie władze, prezydent, rząd, partia u władzy zgubili sakwę noszoną z tyłu ! Jak można rządzić, nie widząc własnych błędów? Coraz częściej stosowaną metodą jest taki oto sposób: upodlić ludzi i palcem wskazać winnego: Platformę, Unię, kobiety, LGBT, sędziów, a ostatnio nawet prokuratorów.

To nie my! Ponieważ coraz więcej ludzi zaczyna rozumieć, że „coś tu nie gra”, rządzący muszą tę metodę i stosować coraz częściej. Ostatnio – nagminnie. Co ma np. wspólnego karne zsyłanie prokuratorów, sankcje wobec sędziów z systemem rejestracji i szczepień przeciwko COVID 19? Ma upodlić.

Wysłać jednocześnie ok. 2 mln ludzi do punktów szczepień i całkowicie zablokować system. Niech wstaną w nocy i pójdą się zapisać. Niech o 8.00 dowiedzą się, że rejestracja jest zakończona, chociaż jeszcze się nie rozpoczęła. Albo niech próbują dodzwonić się do jakiegokolwiek punktu rejestracji z podobnym skutkiem. Przecież najgłupszy nawet człowiek mógł przewidzieć, że tak będzie. Ale nie, winna jest Unia i producenci szczepionek!

Mój syn mieszka w Anglii. O 10 rano zadzwoniła miła pani i spytała, czy chce się zaszczepić. Tak? To kiedy chciałby pan przyjść? Czy jutro o godz 12 panu odpowiada? Jak w bajce.

Liczba otrzymanych szczepionek nie ma z tym nic wspólnego!

 A lockdown? Jasne, to ważne dla walki z pandemią, ale wymagało wcześniejszych kroków prawnych, zgodnych z konstytucją. Łatwiej jest upodlić ludzi. To tak, jakby szef rządu uporczywie trzymał głowę tonącego pod wodą, bo taka jest potrzeba. A mądrość prezydenta: prokuratorzy mogą przecież zmienić zawód, jeśli się nie podoba! Czy nie lepiej zmienić prezydenta?

Czytelnik

Piszcie: listy@wyborcza.pl

icon/Bell Czytaj ten tekst i setki innych dzięki prenumeracie
Wybierz prenumeratę, by czytać to, co Cię ciekawi
Wyborcza.pl to zawsze sprawdzone informacje, szczere wywiady, zaskakujące reportaże i porady ekspertów w sprawach, którymi żyjemy na co dzień. Do tego magazyny o książkach, historii i teksty z mediów europejskich.
Więcej
  Komentarze
  Zaloguj się
  Chcesz dołączyć do dyskusji? Zostań naszym prenumeratorem
  Niestety, wyborcy pis są jak gotowana żaba i nikt im nie wmówi, że białe jest białe.Znów pójdą tłumnie do urn po mszy niedzielnej.
  już oceniałe(a)ś
  25
  1
  Sasina zabrakło w sztabie, to system padł.
  Z sasinem w sztabie, system padłby wcześniej.
  już oceniałe(a)ś
  10
  0
  Zadaję pytanie,czy to jeszcze jest Rzeczpospolita czy pospolity burdel.
  już oceniałe(a)ś
  5
  0
  Ale jest 500+ i emerytura+. Karmiącej ręki się nie gryzie i takie tam duperele.
  już oceniałe(a)ś
  4
  1
  Bo to jest Anglia a nie jakiś posr*ny kraj Wolski rządzony przez kulawego karła.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0
  Właśnie, bo to TERAZ jest czas, by okazać tym ludziom troskę, życzliwość, by okazać im MIŁOŚĆ. Wtedy, gdy tego potrzebują, gdy są w stanie to docenić. Ale w katolickim kraju nie to jest ważne.
  już oceniałe(a)ś
  1
  0